Faktura w walucie UAH

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
masza-77
Posty: 13
Rejestracja: pn, 05 listopada 2007 18:44

Faktura w walucie UAH

Post autor: masza-77 » ndz, 19 kwietnia 2009 22:59

Przy wprowadzaniu faktury w UAH (hrywna ukraińska) wyświetla się komunikat "kurs nie może być zerowy". Nie wiem co się stało bo do tej pory wszystko działało jak trzeba. Dodam, że kursy USD i EURO podstawiają się pięknie. Wszystkie tabele kursów mam na bieżąco pościągane (kursy hrywny są widoczne w programie) i najnowszą wersję programu.Na razie będę zmuszona ręcznie wprowadzić tą fakturę w złotówkach.Czyżby jakiś błąd bazy danych???Pomóżcie proszę.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 20 kwietnia 2009 8:30

U mnie komunikat ten pojawił się, gdyż rzeczywiście tabela kursów była pusta, jednak po pobraniu kursu błąd nie powtarzał się, a faktury dało się bezproblemowo wystawiać. Proponuję zatem przyjrzeć się tabeli kursów, może trzeba byłoby je odświeżyć.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » śr, 20 maja 2009 19:53

U mnie jest to samo tyle że z walutą SEK (Szwecja). Komunikat pokazuje się nawet wtedy gdy kurs SEK jest określony w danym dniu. Jak zmieniam na EUR lub NOK ( Norwegia) problemu nie było, nawet jeżeli na dany dzień nie był określony kurs.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 22 maja 2009 15:35

problem poprawiony - wszystko działa ok
ODPOWIEDZ