ryczałt

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

ryczałt

Post autor: Grażula » pn, 18 maja 2009 12:10

Czy jest możliwość księgowania faktur VAT do ewidencji przychodów w wartości brutto , a później cały miesięczny przychód pomniejszyć o VAT ? Rozliczenie przychodów w ryczałcie przy różnych stawkach VAT, różnych stawkach ryczałtu, sprzedaży fakturowanej i bezrachunkowej jest bardziej skomplikowane jak księguję faktury w netto.

Jeszcze co do miesięcznego rozliczenia podatku ryczałtowego. W ryczałcie program liczy podatek w rachunku narastającym tak jak przy PIT-5. Wg mnie jest to nieprawidłowe. Przepisy o ryczałcie mówią o miesięcznym ustalaniu podatku. Przy różnych stawkach ryczałtowych takie rozliczenie daje istotne różnice w podatku.

W ryczałcie brakuje mi takiej opcji jak w KPiR - jak księguję faktury VAT z paragonami fiskalnymi.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 19 maja 2009 9:25

można
w vat% wybierasz "np" - w ten sposób możesz wpisać sprzedaż brutto
przychód pomniejszasz analogicznie - vat% - np, wpis z minusem ściągający vat
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ryczałt

Post autor: Inez » wt, 19 maja 2009 10:10

Grażula pisze:Jeszcze co do miesięcznego rozliczenia podatku ryczałtowego. W ryczałcie program liczy podatek w rachunku narastającym tak jak przy PIT-5. Wg mnie jest to nieprawidłowe. Przepisy o ryczałcie mówią o miesięcznym ustalaniu podatku. Przy różnych stawkach ryczałtowych takie rozliczenie daje istotne różnice w podatku.
Rzeczywiście ryczałt naliczany jest w sposób narastający, jednak pole z wartością ryczałtu za dany miesiąc jest możliwe do skorygowania ręcznego, a korekta ta uwzględniana będzie w dalszych wyliczeniach.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ryczałt

Post autor: sławek » śr, 20 maja 2009 8:42

Grażula pisze:W ryczałcie brakuje mi takiej opcji jak w KPiR - jak księguję faktury VAT z paragonami fiskalnymi.
t.j.?
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » śr, 20 maja 2009 19:18

Chodzi o faktury VAT które są z paragonami fiskalnymi. W księdze przychodów i rozchodów mam taką opcję "paragon fiskalny", którą zaznaczam jak księguję fakturę z paragonem fiskalnym , wówczas na wydruku ewidencji sprzedaży jest ta faktura tyle że nie jest brana do deklaracji VAT . Do deklaracji wchodzi wówczas tylko raport z kasy fiskalnej i obrót nie dubluje się. Opcja dobra przy sprzedaży fakturowanej z paragonami fiskalnymi i bez paragonów.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 22 maja 2009 15:36

aktualizacja programu i opcja "paragon" jest dostępna także przy ryczałcie
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: ryczałt

Post autor: Fal@ » wt, 16 czerwca 2009 16:24

Inez pisze:
Grażula pisze:Jeszcze co do miesięcznego rozliczenia podatku ryczałtowego. W ryczałcie program liczy podatek w rachunku narastającym tak jak przy PIT-5. Wg mnie jest to nieprawidłowe. Przepisy o ryczałcie mówią o miesięcznym ustalaniu podatku. Przy różnych stawkach ryczałtowych takie rozliczenie daje istotne różnice w podatku.
Rzeczywiście ryczałt naliczany jest w sposób narastający, jednak pole z wartością ryczałtu za dany miesiąc jest możliwe do skorygowania ręcznego, a korekta ta uwzględniana będzie w dalszych wyliczeniach.

dziękuję Graużuli za zwrócenie uwagi,
rzeczywiście zamiast poprawnego 61,91 %, program nalicza 61,01 % więc płacę za mało większego ryczałtu :(

kupując program oczekujemy, iż wyliczenia będą poprawne i zgodne z prawem
ODPOWIEDZ