R2Środki

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
leszek
Posty: 18
Rejestracja: wt, 31 października 2006 12:15

R2Środki

Post autor: leszek » czw, 28 maja 2009 15:39

Witam


Przy wprowadzaniu środków trwałych nie uzupełniałem ich lokalizacji, gdyż chcieliśmy to zrobic póżniej. Teraz pole to jest zablokowane na karcie środka trwałego.
W jaki sposób mogę uzupełnić tę lokalizację bez tworzenia dokumentu zmiana lokalizacji?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 28 maja 2009 16:05

W okienku "Operacje" na środku trwałym na pozycji "Przyjęcie" można uzupełnić lokalizację pod warunkiem, że nie zostały jeszcze dokonane odpisy amortyzacyjne. W przeciwnym wypadku trzeba byłoby te odpisy usunąć i dopiero wtedy uzupełnić lokalizację.
leszek
Posty: 18
Rejestracja: wt, 31 października 2006 12:15

Post autor: leszek » czw, 25 czerwca 2009 9:26

Właśnie chodzi mi o to jak zmienić lokalizację gdy odpisy amortyzacyjne już są utworzone. Pewnie w samym programie tego już nie będę mógł zmienić. Czy jest jakieś narzędzie które umożliwiłoby mi wpisanie tej lokalizacji w bazie danych? Wersja programu to 1.x

Pozdrawiam i z góry dziękuje za informacje.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » czw, 25 czerwca 2009 10:16

po wprowadzeniu środka trwałego możesz zmienić lokalizację (w tym przypadku wpisać lokalizację) przez operacje - dokument MT (ale oczywiście z datą późniejszą niż ostatni odpis amortyzacyjny)

jeśli dokonałeś już odpisów - mimo wszystko lepiej jest na amortyzację, stanąć na pierwszym odpisie tego środka, prawy przycisk myszy - usuń odpis, wprowadzić MT, stanąć na bieżącym miesiącu, prawy przycisk myszy - odpis amortyzacyjny
przy standardowym planie - kilka operacji = sprawa załatwiona; przy niestandardowym kilka operacji więcej = sprawa załatwiona; grzebanie w bazie danych = zły pomysł
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 344
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 25 czerwca 2009 14:36

leszek pisze:Wersja programu to 1.
Warto byłoby też zaktualizować program do wersji 2.0 ;)
leszek
Posty: 18
Rejestracja: wt, 31 października 2006 12:15

Post autor: leszek » wt, 07 lipca 2009 16:06

Tak odpisy amortyzacyjne już są robione od pewnego czasu. Środków trwałych jest prawie 200.
Trochę mam obawy kasować odpisy amortyzacyje i potem jeszcze raz je naliczyć. Jaką będę miał pewność, że zostanie ona naliczona w taki sam sposób? Poza tym środki są wprowadzone z innej ewidencji do programu. Mimo wszystko uważam, że uzupełnienie samego miejsa lokalizacji jest bezpieczniejsze. Tylko nie wiem jeszcze jak to zrobić. Jeśli chodzi o zmianę wersji to ona nic mi nie zmieni. Dziękuje za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ