konfiguracja e-deklaracji

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
evad
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 19 marca 2006 15:04
Lokalizacja: Świdnica

konfiguracja e-deklaracji

Post autor: evad » czw, 16 lipca 2009 22:23

witam

Jak mam skonfiguroać program R2-Księga do wysyłki dokmentów z podpisem elektronicznym. W programie mam podać jakieś bibloteki 'dll', ale które mam wybrać?

Pozdrawiam
Ewelina
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 17 lipca 2009 7:58

Przed przystąpieniem do wysłania e-deklaracji należy upewnić się, czy na komputerze zostało zainstalowane całe niezbędne oprogramowanie służące do obsługi czytnika kart kryptograficznych. Program wymaga, aby na dysku znajdował się tzw. sterownik karty, umożliwiający dostęp do znajdującego się na niej certyfikatu. Najprawdopodobniej jest to plik o nazwie CCPkiP11.dll (dla kart z firm KIR oraz Sigillum PCCE) lub cryptoCertum3PKCS.dll (dla kart z firmy Certum Unizeto) i domyślnie powinien znajdować się w folderze C:\WINDOWS\SYSTEM32. Ścieżka do tego sterownika jest określana jest w dialogu Ustawienia-Środowisko-Eksport, w parametrze DLL Podpisu elektronicznego. Ponadto, wymagane jest również, aby w systemie operacyjnym był zainstalowany prawidłowo skonfigurowany, mający dostęp do internetu program Internet Explorer.

że zacytuję pomoc r2księgi
ODPOWIEDZ