PILNIE Nie mogę otworzyć księgi

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
piotrus_t
Posty: 3
Rejestracja: pt, 25 września 2009 8:51

PILNIE Nie mogę otworzyć księgi

Post autor: piotrus_t » pt, 25 września 2009 8:59

Pilnuie potrzebuje pomocy, nie mogę otworzyć księgi, ani płatnika. Wyskakuje bład: "An error orcured while atteemping to initialize the Borland Database Engine (error$3Eo6). Pilne, moze ktos wie o co chodzi?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 25 września 2009 10:43

sprawdź ustawienia w panel sterowania - bde administrator / configuration/ system / init (oraz w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Borland\Database Engine\Settings\SYSTEM\INIT)

domyślne ustawienia poniżej

UTO ODBC = false
DEFAULT DRIVER= PARADOX
LANGDRIVER=polish----w bdeadmin powinno być paradox polish 852
LOCAL SHARE=true
LOW MEMORY USAGE LIMIT=32
MAXBUFSIZE=65535
MAXFILEHANDLES=128
MEMSIZE=64
MINBUFSIZE=128
MTS POOLING=FALSE
SHAREDMEMLOCATION=3000
SHAREDMEMSIZE=8192

szczególną uwagę proszę zwrócić na langdriver
piotrus_t
Posty: 3
Rejestracja: pt, 25 września 2009 8:51

Post autor: piotrus_t » pt, 25 września 2009 18:28

Dzięki Sławek za odpowiedź.
Dopiero teraz troszkęzakumałem co to jest ten BDE Administrator. Problem w tym że nie chce się on wogóle uruchomić. Wyskakuję błąd jak pisałem wcześniej, a przed tym: "Exception EDBEngineError in module bdeadmin.exe at 00054F92.

Sprawdziłem wpisy z podanymi przez ciebie, większość ta sama, różnią się tylko:
DEFAULT DRIVER= DBASE
LANGDRIVER= db852po()
MAXFILEHANDLES=128.

Po wprowadzeniu twoich wartości dalej to samo.
Szkoda że tak późno załapałem bo już całego RESETA wywaliłem, wszystkie dane poszły......( mam nadzieje ze je odzyskam jakoś).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


Chyba wiem co zrobiłem, chyba kiedyś wywaliłem BDE w panelu sterowania, ale wydaje mi sięże jak wrzucam od nowa księgę to BDE powinien się od nowa zainstalować
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 28 września 2009 8:10

w panelu sterowania odinstaluj BDE; restart komputera; zainstaluj samo BDE jeszcze raz (instalacja szczegółowa księgi, w elementach zaznaczasz tylko Borlanda)
te różnice w ustawieniach (bde administrator i rejestr) zmień na podane przeze mnie wcześniej; niestety, przy innych księgi na pewno nie uruchomisz
piotrus_t
Posty: 3
Rejestracja: pt, 25 września 2009 8:51

Post autor: piotrus_t » wt, 29 września 2009 12:31

Dzięki. Dałem radę, zrobiłem tak jak pisałeś już w piątek, wszystko chula. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI, pozdrawiam
ODPOWIEDZ