parę sugestii

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
user
Posty: 30
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

parę sugestii

Post autor: user » pt, 13 listopada 2009 12:27

Witam,

Poniżej kilka sugestii, które przyszły mi na myśl podczas pracy z programem:


1. Dotyczące samego programu r2księga:

* przydałaby się opcja, dzięki której program sam naliczałby fundusz pracy

* f. wewnętrzne - teraz trzeba osobno wprowadzać każdą transakcję osobno (import usług) i osobno generować fv wewn., zaś przepisy zezwalają na wystawienie jednej fv wewn. dla wielu transakcji w danym okresie rozliczeniowym - taka opcja by się przydała.

* ew. inne rozwiązanie - wymagać wprowadzania wszystkich transakcji osobno (jak dotychczas), ALE dodać możliwość generowania jednej fv. wewn. dla wielu takich transakcji.

* niewiadomo dlaczego w widoku "Razem" nie można powiększyć okienka - np. chciałbym, żeby lista z lewej była szersza

* przy wprowadzaniu fv do kpir, po wyborze kontrahenta, przechodzę do tabelki "Pozycje" - tam wybieram kolumne i stawkę vat. Wszystko rozwiązane jest wygodnie, bo przechodzi się wciskając Enter, ALE nie ma klawisza który umożliwiałby cofnięcie się do poprzedniego pola (np. jak wybiorę złą stawkę VAT)

* to samo okienko ("Pozycje") - wciskam Insert żeby dodać kolejną pozycję i owszem dodaje się, ale kursor powinien być w pierwszej kolumnie.

* [mniej ważne] przydałaby się opcja tworzenia grup kontrahentów - można by przypisać kontr. do określonej grupy i np. zaznaczyć, że dana grupa nie ma się pokazywać w okienku wyboru kontrahenta (tylko np. dopiero na liście kontrahentów - po wciśnięciu enter). Chodzi mi o to, że mam wielu kontr., których zaimportowałem do r2księga korzystając z opcji importu faktur, a których nie używam przy innych (dodawanych ręcznie) transakcjach

* generuję podsumowanie jakiegoś okresu - po przejściu do innego programu (w Windowsie) i powrocie do r2ksiega podsumowanie nie jest już widoczne, mimo że opcja w menu jest zakliknięta. Trzeba odkliknąć i zakliknąć ponownie.

* przy wydruku Kpir i rej VAT nie można ustawić parametrów drukarki.

* przy wydruku przydałaby się opcja drukowania dwustronnego (poprzedni punkt mógłby to częściowo załatwić), ALE z możliwością wyboru opcji, żeby 2 różne miesiące nie znalazły się na tej samej kartce

* przy generowaniu filtrów przydałaby się opcja zapamiętywania tych filtrów pod wybraną nazwą. Potem w oknie z wpisami z księgi, można by wybierać te filtry z menu (np. z jakiegoś selecta). Lub przynajmniej zapamiętane filtry powinny byc dostępne z okna tworzenia filtrów.

* czy sam interfejs programu da się jakoś zmienić? Moim zdaniem nie jest zbyt wygodny - tło zajmujące cały pulpit, gdzieś nad nim "lata" sobie menu i pod nim okno z Kpir. Problemy:
-Jak zmaksymalizuje okno Kpir to zasłania wszystko (także menu).
-Czasami okno z Kpir jest za wysokie, a jego prawy dolny róg jest już schowany pod paskiem windowsa i nie można go zmniejszyć.
-Gdy włącze pomoc, to owszem otwiera się osobne okienko z pomocą, ale z jakiegoś powodu nie mogę sie przełączać między programem a pomocą, bo zawsze pokazuje się pomoc. Musze ją zamknąć i dopiero wtedy mam dostęp do programu.



2. Dotyczące strony www.reset2.pl i jej niedociągnięć m.in.:

* Strona reset.pl/reset2.pl, konkretnie jej wygląd - nie da się ukryć że kiepski

* Zarówno reset.pl i reset2.pl nie nie działają bez "www."

* Użyteczność strony też słaba - np. składanie zamówienia:
- po pierwsze ciężko się zorientowac gdzie można zamówic program
- gdy klikniemy w link "Jak i gdzie kupić" i wybierzemy opcję "składając zamówienie za pośrednictwem internetu" przenosi nas na jakąś stronę, na której nic nie można zrobić
- gdy sprawdzimy listę dealerów, okazuje się, że część z nich już nie działa, lub np. sprzedaje programy innej firmy...


To tyle, mam nadzieję, że się przyda. :-)
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 17 listopada 2009 15:13

co mogę to podpowiem

przydałaby się opcja, dzięki której program sam naliczałby fundusz pracy
- mówimy o jednym wpisie w miesiącu, ksiegowanym w dniu zapłaty indywidualnym dla właściciela, składającym się tylko z kwoty;

niewiadomo dlaczego w widoku "Razem" nie można powiększyć okienka - np. chciałbym, żeby lista z lewej była szersza
- widoki z zakładek "pozycja" i "razem" mają zablokowaną wielkość okienek; lewą część można zmieniać o tyle, że możemy zmienić kolejność i szerokość wyświetlanych kolumn

przy wprowadzaniu fv do kpir, po wyborze kontrahenta, przechodzę do tabelki "Pozycje" - tam wybieram kolumne i stawkę vat. Wszystko rozwiązane jest wygodnie, bo przechodzi się wciskając Enter, ALE nie ma klawisza który umożliwiałby cofnięcie się do poprzedniego pola (np. jak wybiorę złą stawkę VAT)
- "esc" i strzałki na klawiaturze

to samo okienko ("Pozycje") - wciskam Insert żeby dodać kolejną pozycję i owszem dodaje się, ale kursor powinien być w pierwszej kolumnie.
- zgadza się, ale patrz punkt wyżej

[mniej ważne] przydałaby się opcja tworzenia grup kontrahentów - można by przypisać kontr. do określonej grupy i np. zaznaczyć, że dana grupa nie ma się pokazywać w okienku wyboru kontrahenta (tylko np. dopiero na liście kontrahentów - po wciśnięciu enter). Chodzi mi o to, że mam wielu kontr., których zaimportowałem do r2księga korzystając z opcji importu faktur, a których nie używam przy innych (dodawanych ręcznie) transakcjach
- interesujące, ale da się zrobić: grupy kontrahentów funkcjonują; kwestia wyboru danej grupy - właściwości albo filtr zaawansowany (grupa - warunek = "nazwa grupy)

generuję podsumowanie jakiegoś okresu - po przejściu do innego programu (w Windowsie) i powrocie do r2ksiega podsumowanie nie jest już widoczne, mimo że opcja w menu jest zakliknięta. Trzeba odkliknąć i zakliknąć ponownie.
- zdarza się, że podgląd wydruku chowa się pod tłem; wystarczy kliknięcie w miejsce gdzie go wcześniej mieliśmy i powinien pojawić się na wierzchu

przy wydruku Kpir i rej VAT nie można ustawić parametrów drukarki
- można chyba że o czymś nie wiem

przy wydruku przydałaby się opcja drukowania dwustronnego (poprzedni punkt mógłby to częściowo załatwić), ALE z możliwością wyboru opcji, żeby 2 różne miesiące nie znalazły się na tej samej kartce
- Drukuj jako jeden dokument - zaznaczamy przy wydrukach na drukarce z dupleksem, tzn. takiej która sama potrafi wydrukować na obu stronach jednej kartki (ale bez opcji)

czy sam interfejs programu da się jakoś zmienić?
- tło można wyłączyć; rozmiar okien można samodzielnie dopasować i umieścić gdzie się będzie chciało;
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » śr, 18 listopada 2009 9:26

Witam,

też wtrącę swoje trzy grosze...
* f. wewnętrzne - teraz trzeba osobno wprowadzać każdą transakcję osobno (import usług) i osobno generować fv wewn., zaś przepisy zezwalają na wystawienie jednej fv wewn. dla wielu transakcji w danym okresie rozliczeniowym - taka opcja by się przydała.

* ew. inne rozwiązanie - wymagać wprowadzania wszystkich transakcji osobno (jak dotychczas), ALE dodać możliwość generowania jednej fv. wewn. dla wielu takich transakcji.
Jest to faktycznie jakiś pomysł na usprawnienie pracy. Wpisujemy na listę sugestii.
* niewiadomo dlaczego w widoku "Razem" nie można powiększyć okienka - np. chciałbym, żeby lista z lewej była szersza
Każdy interfejs jest pisany w oparciu o jakies założenia i ma pewne ograniczenia. Nasz ma akurat takie.
* to samo okienko ("Pozycje") - wciskam Insert żeby dodać kolejną pozycję i owszem dodaje się, ale kursor powinien być w pierwszej kolumnie.
Poprawimy.
* [mniej ważne] przydałaby się opcja tworzenia grup kontrahentów - można by przypisać kontr. do określonej grupy i np. zaznaczyć, że dana grupa nie ma się pokazywać w okienku wyboru kontrahenta (tylko np. dopiero na liście kontrahentów - po wciśnięciu enter). Chodzi mi o to, że mam wielu kontr., których zaimportowałem do r2księga korzystając z opcji importu faktur, a których nie używam przy innych (dodawanych ręcznie) transakcjach
Przy każdym kontrahencie jest pole "Stały". Okno z kontrahentami można szybko przełączyc pomiędzy widokami "Tylko stali"/"Wszyscy" przy pomocy klawiszy ShiftF4. Co prawda wybierając kontrahenta przy wprowadzaniu wpisu do księgi widać wszystkich kontrahentów, ale zawsze można na rozwiniętej liście nacisnać F2 (Biblioteka kontrahentów) i właśnie ShiftF4 (Tylko stali kontrahenci). Pomyślimy żeby ten filtr na stałych kontrahentów działał już na rozwiniętej liście w polu "Kontrahent"
* generuję podsumowanie jakiegoś okresu - po przejściu do innego programu (w Windowsie) i powrocie do r2ksiega podsumowanie nie jest już widoczne, mimo że opcja w menu jest zakliknięta. Trzeba odkliknąć i zakliknąć ponownie.
zamiast klikać i ponownie sumować wystarczy nacisnąć klawisz strzałek (góra, dół, lewo, prawo) i linijka z podsumowaniem się odświeży
* przy generowaniu filtrów przydałaby się opcja zapamiętywania tych filtrów pod wybraną nazwą. Potem w oknie z wpisami z księgi, można by wybierać te filtry z menu (np. z jakiegoś selecta). Lub przynajmniej zapamiętane filtry powinny byc dostępne z okna tworzenia filtrów.
Istnieje możliwość zapamiętywania i odtwarzania zestawu podświetlonych pozycji - prawy klawisz myszy, Podświetlenia-Zapisz bieżące podświetlenia/Odczytaj podświetlenia z definicji
* czy sam interfejs programu da się jakoś zmienić? Moim zdaniem nie jest zbyt wygodny - tło zajmujące cały pulpit, gdzieś nad nim "lata" sobie menu i pod nim okno z Kpir.
Moim zdaniem jest wygodny, tło zasłania okna innych otwartych równolegle programów, żeby nie przeszkadzały mi w pracy, a jeśli chcę je jednak widzieć, to po prostu wyłączam tło (prawym klawiszem myszy na tle). De gustibus non est disputandum...
-Gdy włącze pomoc, to owszem otwiera się osobne okienko z pomocą, ale z jakiegoś powodu nie mogę sie przełączać między programem a pomocą, bo zawsze pokazuje się pomoc. Musze ją zamknąć i dopiero wtedy mam dostęp do programu.
Zbadamy problem.

* Strona reset.pl/reset2.pl, konkretnie jej wygląd - nie da się ukryć że kiepski
Niebawem pojawi się nowa wersja naszej strony.
* Użyteczność strony też słaba - np. składanie zamówienia:
- po pierwsze ciężko się zorientowac gdzie można zamówic program
- gdy klikniemy w link "Jak i gdzie kupić" i wybierzemy opcję "składając zamówienie za pośrednictwem internetu" przenosi nas na jakąś stronę, na której nic nie można zrobić
Wystarczy na tej "jakiejś" stronie kliknąć w duży przycisk "Kalkulacja cen / zamówienie" i mozna zamawiać co się tylko chce.
- gdy sprawdzimy listę dealerów, okazuje się, że część z nich już nie działa, lub np. sprzedaje programy innej firmy...
Dziękujemy za informacje, na nowej stronie pojawi się zweryfikowana lista dealerów.
To tyle, mam nadzieję, że się przyda.
Pewnie że sie przyda. W przyszłości prosimy bezpośrednio na serwis@reset2.pl (będzie szybciej).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ