Problem z automatycznym DW kosztów pojazdu w styczniu 2010

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
NetHelp
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 stycznia 2008 22:17

Problem z automatycznym DW kosztów pojazdu w styczniu 2010

Post autor: NetHelp » ndz, 21 lutego 2010 15:53

Witam,

nie wiedzieć czemu - dla stycznia 2010 funkcja o której w temacie, (Pojazdy - Zestawienie kosztów - Utwórz dowód wewnętrzny) odmówiła mi współpracy (przycisk jest szary, nieaktywny).

Użytkuję R2Księgę czwarty rok i dotąd nie miałem z tym żadnych problemów. Daty zamknięcia sprawdziłem, weryfikacja bazy i spójności danych nie pokazują żadnych błędów.

Póki co - utworzyłem dowód "Zwykły" ręcznie przeklepując dane, żeby jakoś miesiąc zamknąć - tym niemniej - rad byłbym to wyjaśnić.

Wojtek J.K., NetHelp
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 22 lutego 2010 8:28

pewnie miałeś w oknie "koszty" wpisany już numer dowodu wewnętrznego - wtedy faktycznie blokuje się automatyczny dw - wystarczy wejść na zakładkę "pozycja" i usunąć tę informację
NetHelp
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 stycznia 2008 22:17

Post autor: NetHelp » pn, 22 lutego 2010 11:16

Nie, nie miałem. Ot po prostu - bezpośrednio po wejściu w koszty ikona jest nieaktywna i tyle... Dodam może jeszcze, że koszty policzył poprawnie (z uprzednio wprowadzonych przejazdów i faktur), tylko nie chce dowodu utworzyć.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 22 lutego 2010 12:26

w podobnej sytuacji wystarczy na zakładce pozycja w polu nr dowodu wcisnąć z klawiatury "delete" (czyli wykasować nieistniejący zapis) i zatwierdzić wciskając "ok"
u mnie po tym pojawiła się ikona dowodu wewnętrznego
NetHelp
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 stycznia 2008 22:17

Post autor: NetHelp » pn, 22 lutego 2010 14:45

Pomogło :)

Dziękuję bardzo za radę, Sławku :)
ODPOWIEDZ