Uwaga techniczna

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
biurogemis
Posty: 21
Rejestracja: śr, 21 kwietnia 2010 11:03
Kontakt:

Uwaga techniczna

Post autor: biurogemis » śr, 21 kwietnia 2010 11:11

Witam. Jestem bardzo zadowolony z programów, ale mam uwagę, mianowicie, czy jest mozliwość automatycznego otwierania się w KPiR okienka do wpisywania faktur. Np. mam plik faktur kosztowych, wprowadzam jedną (wszystkie dane), zatwierdzam przez "OK" i powracam do KPiR, a dobrze by bylo, aby od razu otworzyla się formatka do wprowadzenia następnej faktury.
Druga sprawa to po ostatniej aktualizacji po wprowadzeniu faktury do KPiR trzeba przejść do zakladki "termin VAT" i kliknąć w "data wystawienia", kiedyś termin VAT był brany automatycznie z dat wprowadzanych w pierwszej zakladce.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 21 kwietnia 2010 12:47

1. jest to możliwe
w oknie głównym programu wchodzimy na ustawienia - konfiguracja
wystarczy zaznaczyć opcję "automatyczna kontynuacja wpisów"

2. podstawia się dla sprzedaży "data wystawienia" chyba że dla kontrahenta albo do opisu zdarzenia gospodarczego przyporządkowany został jakiś inny zapis określający termin vatu
ODPOWIEDZ