delegacje

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

delegacje

Post autor: magda22 » czw, 02 sierpnia 2018 16:57

Dzień dobry,

proszę o podpowiedź jak powinnam wpisać delegacje, żeby poprawnie została wyliczona dieta. Pracownik wyjeżdża z siedziby firmy o 7 do innego miasta i wraca tego samego dnia o 16 do siedziby firmy. Należy się mu 1/2 diety (tj. 15 zł). Program R2PłatnikPro.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: delegacje

Post autor: NA » pn, 06 sierpnia 2018 13:13

Wprowadziłem delegację krajową na jeden dzień, w zakładce kosztów przejazdu wprowadziłem dwa wpisy, pierwszy z godziną wyjazdu z miejsca startu (7:00) i godziną przyjazdu do miejsca docelowego (np. 12:00), oraz drugi analogicznie, z godziną wyjazdu z miejsca docelowego (np. 13:00) i godziną powrotu do bazy (16:00). Program wylicza wówczas połowę diety.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

Post autor: magda22 » wt, 21 sierpnia 2018 15:42

A czy jest zatem wprowadzenie kilku delegacji na jednym druku? Mianowice pracownicy codziennie wyjeżdżają o 7 i wracają o 17 i chciałabym przedstawiać to na jednym druku do podpisu, czy jest taka możliwość? I żeby diety wyliczały się odpowiednio.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 22 sierpnia 2018 14:26

magda22 pisze:A czy jest zatem wprowadzenie kilku delegacji na jednym druku? Mianowice pracownicy codziennie wyjeżdżają o 7 i wracają o 17 i chciałabym przedstawiać to na jednym druku do podpisu, czy jest taka możliwość? I żeby diety wyliczały się odpowiednio.
Można spróbować wprowadzić jednym wpisem delegację na np. cały miesiąc (np. od 1.08.2018 do 31.08.2018) i w zakładce kosztów przejazdów wprowadzać każdego dnia wpisy z wyjazdem i powrotem (np. 7-8 i 16-17), używając znacznika "rozdziel" dla powrotów. Efekt jaki się wówczas uzyskuje, to naliczanie połowy diet dla każdego dnia (na łączny czas delegacji wyświetlany w ewidencji delegacji warto zwrócić uwagę wprowadzając takie wpisy). Będzie to wówczas jeden wydruk, ale czy to o takie rozwiązanie chodzi to mam wątpliwości. Zagadnienie takie lepiej jest omówić telefonicznie z serwisem R2Płatnika.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

delegacje

Post autor: wanda » pn, 27 sierpnia 2018 13:00

Jeszcze do niedawna, system sam wyliczał koszty diet za delegację. mogłam modyfikować tę dietę, np. wpisując, że pracownik miał zapewniony obiad i system sam odejmował stosowna należność. Po ostatniej aktualizacji, ze zdziwieniem "odkryłam", że już tego ułatwienia nie ma. Proszę o uwzględnienie tej funkcji 9tj. powrót do poprzedniej wersji) przy kolejnej zmianie oprogramowania!!!!!
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: delegacje

Post autor: NA » pn, 27 sierpnia 2018 13:42

wanda pisze:Jeszcze do niedawna, system sam wyliczał koszty diet za delegację. mogłam modyfikować tę dietę, np. wpisując, że pracownik miał zapewniony obiad i system sam odejmował stosowna należność. Po ostatniej aktualizacji, ze zdziwieniem "odkryłam", że już tego ułatwienia nie ma. Proszę o uwzględnienie tej funkcji 9tj. powrót do poprzedniej wersji) przy kolejnej zmianie oprogramowania!!!!!
Sprawdziłem to na aktualnej wersji. Daje się wpisać w pola śniadania, obiadu i kolacji 1 wskazując, że je zapewniono. Dieta się wówczas zmniejsza. Proszę sprawdzić czy program jest zaktualizowany, a jeśli nadal będzie z tym problem, to może się da to wyjaśnić z serwisem telefonicznie.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

delegacje

Post autor: wanda » czw, 30 sierpnia 2018 11:06

Przepraszam, jeżeli niewłaściwie się wypowiedziałam. Chodziło mi o to, że system sam wpisywał ile diety należy wypłacić pracownikowi, biorąc pod uwagę wpisany czas trwania delegacji. Tzn. gdy czas przekraczał 12 godz. system wpisywał 1 dietę. Ja uzupełniałam wpisy odnośnie zapewnionych posiłków. Np. zapewniono obiad, wpisywałam 1 i system odejmował 15,00zł. I wyliczał wówczas wysokość diety do wypłaty. Obecnie muszę samodzielnie wyliczyć ile diety przysługuje pracownikowi i wpisać posiłki zapewnione. Owszem system wyliczy tę kwotę ale poprzednia wersja była optymalna.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

Post autor: wanda » pn, 08 października 2018 15:29

Bardzo dziękuję za szybką reakcję w temacie delegacji. Po ostatniej aktualizacji System zaczął naliczać diety. Cieszę się, że moje sugestie nie zostały zbagatelizowane.
ODPOWIEDZ