Ewidencja godzin nadliczbowych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Iwka
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 24 lutego 2019 13:55

Ewidencja godzin nadliczbowych

Post autor: Iwka » ndz, 07 kwietnia 2019 15:13

witam,

Proszę o informację, czy w przypadku, jak wprowadzę w systemie godziny nadliczbowe, a za kilka dni pracownik je odbierze,czasem wolnym czy system naliczy wynagrodzenie z nadgodzinami?
I jakie oznaczenia dni wprowadzać ?
W moim zakładzie nie wypłacają nadgodzin tylko oddają czas wolny i nie wiem jak mam to wpisywać w karcie pracy, i jakie oznaczenia dnia stosować ???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » pn, 08 kwietnia 2019 9:24

Dzień dobry

Proszę mi powiedzieć, czy Państwo te odbieranie nadgodzin wnioskujecie?
Iwka
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 24 lutego 2019 13:55

Post autor: Iwka » pn, 08 kwietnia 2019 21:39

Dzień Dobry
Polecenie pracy i odbiór jest na podstawie wniosku.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » wt, 09 kwietnia 2019 9:36

W miesięcznej karcie w pozycji "godziny pracy faktyczne" w dniu w którym wystąpiły godziny nadliczbowe wpisz ilość godzin jakie przepracował
np 04.04- 10 godzin
a w dniu w którym odbiera wpisz pomniejszone o odbiór
np. 05.04 - 6 godzin
prawym przyciskiem myszy "rozlicz nadgodziny"
sprawdź wiersz - godziny pracy rozliczone
najczęściej jest tak że ręcznie trzeba poprawić pozycję np z tego 04.04 - na 10 godzin
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » wt, 09 kwietnia 2019 10:52

magda_ pisze:W miesięcznej karcie w pozycji "godziny pracy faktyczne" w dniu w którym wystąpiły godziny nadliczbowe wpisz ilość godzin jakie przepracował
np 04.04- 10 godzin
a w dniu w którym odbiera wpisz pomniejszone o odbiór
np. 05.04 - 6 godzin
prawym przyciskiem myszy "rozlicz nadgodziny"
sprawdź wiersz - godziny pracy rozliczone
najczęściej jest tak że ręcznie trzeba poprawić pozycję np z tego 04.04 - na 10 godzin
Potwierdzam, też właśnie miałem odpisać, że w wypadku rozliczania takich nadgodzin najlepiej je sobie właśnie bilansować - musi być tylko włączona rozszerzona karta pracy (Parametry firmy -> Karty pracy i zaznaczone "Włącz ewidencję godzin do odpracowania"). Jeśli natomiast ktoś przyjdzie do pracy w weekend, można użyć opcji Dzień wolny -> Oddaj dzień wolny za..., która jest dostępna po dwukrotnym kliknięciu LPM na ikonie zegarka w wierszu Dni pracy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ