karty pracy wydruk godzin We i WY

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

karty pracy wydruk godzin We i WY

Post autor: a.szarek » pn, 15 kwietnia 2019 9:53

jak wszyscy wiemy :) że na karcie pracy mają być godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy a na naszych są drukowane? bo ja ich nie widzę :) - zaznaczam że mam wpisane godziny WE i WY prawidłowo zgodnie z harmonogramem i drukuje np miesięczną kartę owszem są godziny nominalne ale godzin WE i WY nie ma :/ -a tak w ogóle moim marzeniem to drukowane godziny WE i WY na rocznej karcie -czy jest to możliwe ? drukowanie miesięcznych kart dla każdego pracownika to naprawdę horror :/
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » pn, 15 kwietnia 2019 10:57

przeczytałam wcześniejsze posty w tej sprawie - trzeba wpisywać w opisie dnia -serio? :(, próbowałam dni z opisem skopiować niestety nie kopiuje - w każdym dniu ręcznie musiałam zaznaczyć opis dnia - bardzo czasochłonne noe ma innej możliwości? :(
Awatar użytkownika
maciejg
 
Posty: 68
Rejestracja: pn, 22 października 2018 11:55
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Post autor: maciejg » pn, 15 kwietnia 2019 12:44

Witam,
godziny we/wy są dostępne w miesięcznej i rocznej karty pracy.
Ponadto możemy włączyć automatyczne wypełnienie godziny dla wszystkich pracowników. ( Okna>Kalendarze>Pozycja>Parametry ), tam należy wpisać nominalne godziny wejścia. Kolejnym krokiem jest kliknięcie u góry przycisku :"wypełnij kalendarz". Po uzupełnieniu miesięcznej karty pracy program automatycznie wypełni miesiąc godzinami we/wy. Następnie wchodzimy na roczną kartę pracy klikamy na przycisk "Drukarki" i gotowe.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » pn, 15 kwietnia 2019 14:32

dziękuję :) - zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją - w kalendarzu zaznaczyłam godziny wejścia 7:00, wypełniłam miesięczne karty i nadal nie widzę tych nieszczęsnych godzin w którym miejscu one są? -może ja naprawdę ich nie widzę? - na zegarze? - to fakt pokazuje prawidłowo godzinę wyjścia 15:00 :)
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 413
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Post autor: NA » pn, 15 kwietnia 2019 15:29

a.szarek pisze:dziękuję :) - zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją - w kalendarzu zaznaczyłam godziny wejścia 7:00, wypełniłam miesięczne karty i nadal nie widzę tych nieszczęsnych godzin w którym miejscu one są? -może ja naprawdę ich nie widzę? - na zegarze? - to fakt pokazuje prawidłowo godzinę wyjścia 15:00 :)
Aby w karcie pracy były widoczne pola do wpisania godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, należy włączyć w MKPracy ikonkę opisów. Jeśli będzie nieaktywna, wówczas w danych firmy należy te opisy włączyć w zakładce razem/parametry/karty pracy/ustawienia podstawowe->włącz opisy dni pracy.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » wt, 16 kwietnia 2019 8:23

a więc trzeba wpisywać ręcznie godziny WE/WY w opisie dnia, inaczej nie będą drukowane na karcie pracy, mimo że w kalendarzu mam te godziny i niestety opis dnia jest tylko drukowany przy miesięcznej karcie, w rocznej już nie ma tej opcji :/ szkoda jest to niezła zabawa z tym opisem dnia -trzeba wchodzić w każdy dzień - wybrać opis -mega czasochłonne :( i tak w sumie nieprzydatne skoro na rocznej karcie nie ma tego opisu - bo ja mam zamiar drukować tylko roczne karty pracy bo z miesięcznymi to jest full papierów :(
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 413
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Post autor: NA » wt, 16 kwietnia 2019 9:15

a.szarek pisze:a więc trzeba wpisywać ręcznie godziny WE/WY w opisie dnia, inaczej nie będą drukowane na karcie pracy, mimo że w kalendarzu mam te godziny i niestety opis dnia jest tylko drukowany przy miesięcznej karcie, w rocznej już nie ma tej opcji :/ szkoda jest to niezła zabawa z tym opisem dnia -trzeba wchodzić w każdy dzień - wybrać opis -mega czasochłonne :( i tak w sumie nieprzydatne skoro na rocznej karcie nie ma tego opisu - bo ja mam zamiar drukować tylko roczne karty pracy bo z miesięcznymi to jest full papierów :(
Odnoszę wrażenie, że poprzez forum, nie do końca można się porozumieć w tej sprawie. Nie lepiej zadzwonić do serwisu i to omówić? Wydruk rocznej karty pracy także ma porę rozpoczęcia i zakończenia pracy. Godzinę wejścia i wyjścia program może powstawiać w miesięcznej karcie pracy sam w całym miesiącu, jeśli jest to stała pora rozpoczęcia pracy, którą się wpisuje w kalendarzu. Oczywiście można także samodzielnie wprowadzać w poszczególne dni godziny wejść i wyjść, jeśli są one różne. No bo w jaki inny sposób program miałby tę informację mieć wprowadzoną? Chyba, że ktoś korzysta z importu z pliku lub z rejestratorów czasu pracy. Odpowiedź jednoznaczna na to zagadnienie wymaga informacji czy korzysta się z modułu RCP czy nie, dlatego lepiej zadzwonić do serwisu i to wyjaśnić.
a.szarek
Posty: 46
Rejestracja: pt, 15 stycznia 2016 10:25

Post autor: a.szarek » wt, 16 kwietnia 2019 10:19

dobrze, zadzwonię -dziękuję :)
mi chodzi o to żeby były widoczne na wydruku ale ok - zadzwonię :)
ODPOWIEDZ