Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Kriss99
Posty: 11
Rejestracja: pn, 26 marca 2007 13:24

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: Kriss99 » śr, 02 października 2019 13:19

Wynagrodzenia wypłacamy do 10-tego następnego miesiąca.
We wrześniu pracownik nabył prawo do ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.
Do wyliczenia stawki za godzinę ekwiwalentu R2Płatnik bierze wynagrodzenia wypłacone w VI, VII i VIII.
Są to wynagrodzenia za miesiące V, VI i VII (wypłacone do 10-tego następnego miesiąca).
Ale godziny przepracowane bierze z miesięcy VI, VII i VIII a nie z miesięcy za które jest wynagrodzenie.
Czy nie powinien brać godzin również za miesiące V, VI i VII ?
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: TomekL » śr, 16 października 2019 9:15

Dzień dobry
Może ma Pan coś z opcją "Obliczaj średnią do ekwiwalentu według daty wypłaty" w Ustawienia -> Ustawienia płacowe -> Przeliczanie -> Naliczanie płac?
Pozdrawiam
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: Magdasz » śr, 16 października 2019 15:02

Witam,
co zrobić żeby program pobrał do podstawy ekwiwalentu za urlop wynagr.zasadnicze?? Zmienne skł.pobiera.
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: TomekL » czw, 17 października 2019 8:24

Magdasz pisze:
śr, 16 października 2019 15:02
Witam,
co zrobić żeby program pobrał do podstawy ekwiwalentu za urlop wynagr.zasadnicze?? Zmienne skł.pobiera.
Ale domyślnie składnik "płaca zasadnicza" jest ustawiony aby był brany do podstawy ekwiwalentu z angażu. Należy zweryfikować właściwości składnika - sugeruję skontaktować się z serwisem.
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: Magdasz » wt, 22 października 2019 12:25

Witam,
chcę wyliczyć średnią z 3 m-cy premii regulaminowej do podstawy ekwiwalentu czyli np.400 zł+200 zł+300 zł =900 zł/3-m-ce = 300 zł/ średnia z 3 m-cy.
Program dzieli te 900 zł na godziny/dni przepracowane i potem mnoży przez ilość godzin/dni jakie powinien przepracować (nie wiem skąd te godziny/dni bierze) "średnia godzin/dni ekwiwalentu za urlop"??? Rozumiem jeżeli jest uzupełnienie do ekwiwalentu że pracownik nie przepracował ale w przypadku kiedy pracował to nie wiem po co tyle kombinowania???? Proszę o informację czy można ustawić program żeby wyliczał z kwot średnią!!
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: TomekL » wt, 22 października 2019 12:34

Magdasz pisze:
wt, 22 października 2019 12:25
Witam,
chcę wyliczyć średnią z 3 m-cy premii regulaminowej do podstawy ekwiwalentu czyli np.400 zł+200 zł+300 zł =900 zł/3-m-ce = 300 zł/ średnia z 3 m-cy.
Program dzieli te 900 zł na godziny/dni przepracowane i potem mnoży przez ilość godzin/dni jakie powinien przepracować (nie wiem skąd te godziny/dni bierze) "średnia godzin/dni ekwiwalentu za urlop"??? Rozumiem jeżeli jest uzupełnienie do ekwiwalentu że pracownik nie przepracował ale w przypadku kiedy pracował to nie wiem po co tyle kombinowania???? Proszę o informację czy można ustawić program żeby wyliczał z kwot średnią!!
Dzień dobry

Sądzę iż można tak ustawić program, trzeba by pomyśleć nad ustawieniem odpowiednich składników. Natomiast czy to będzie zgodne z przepisami to już inna sprawa.
Magdasz
Posty: 51
Rejestracja: ndz, 13 marca 2016 20:05

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: Magdasz » wt, 22 października 2019 15:10

Zgodnie z rozporządzeniem:
"§ 16. 1. Składniki wynagrodzenia przysługujące pracownikowi za okresy nie dłuższe niż 1 miesiąc, z wyjątkiem określonych w § 7, wypłacone w okresie 3 miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się przy ustalaniu ekwiwalentu w średniej wysokości z tego okresu.

2. Jeżeli pracownik nie przepracował pełnego okresu, o którym mowa w ust. 1, wynagrodzenie faktycznie wypłacone mu w tym okresie dzieli się przez liczbę dni pracy, za które przysługiwało to wynagrodzenie, a otrzymany wynik mnoży się przez liczbę dni, jakie pracownik przepracowałby w ramach normalnego czasu pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy."

W przypadku, gdy pracownik nie przepracował pełnego okresu dzieli się przez liczbę dni pracy (nie na godziny jak to robi program) .
W moim przypadku pracownik przepracował to po co mam to dzielić??? także myślę że jest zgodne z przepisami.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Post autor: Renata » wt, 22 października 2019 15:56

Dzień dobry,

proszę w menu Ustawienia - Ustawienia Płacowe - na zakładce Przeliczanie - na zakładce Ewidencje, kadry sprawdzić, czy pole Włącz obliczanie średniej do ekwiwalentu w godzinach jest puste (powinno być puste, wtedy program dzieli wartość przez liczbę dni pracy).
Dodatkowo na zakładce Naliczanie płac powinno być zaznaczone pole Uwzględniaj w średniej do ekwiwalentu wszystkie dni lub godziny pracy.

Pozdrawiamy,
Dział Serwisu Oprogramowania
ODPOWIEDZ