Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: lgorek » czw, 22 października 2020 13:12

Witam,
Chce wyciągnąć z SQL kilka informacji większość znalazłem ale w jakiej tabeli znajdują się zaliczki PIT na umowy o dzieło, o pracę itp. Czy należy szukać każde z osobna czy jest tabela, gdzie jest ile w sumie za dany miesiąc ?
Awatar użytkownika
KamilS
Posty: 19
Rejestracja: pt, 29 listopada 2019 11:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: KamilS » czw, 22 października 2020 15:02

Dzień dobry,
Niestety nie ma osobnej tabeli, w której znajdują się zaliczki na PIT. Wszystkie wartości są agregowane z list płac, a co za tym idzie z tabel im odpowiadających. Przydatne może być narzędzie Monitora Bazy danych znajdujących się w Zbiorach. Proponowałbym jednak użycie wbudowanych zestawień płacowych dostępnych w Raportach.
Pozdrawiam
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: lgorek » czw, 22 października 2020 18:21

Obecnie korzystam z raportów wbudowanych ale chce pobrać dane w innym programie i do tego potrzebne jest mi wyciągnięcie tych danych.

Szukałem dzisiaj po liście płac itp, i nie wiem ale nie mogę znaleźć konkretnej tabeli. Widzę prawie wszystkie dane ale zaliczki na podatek nie ma. Czy może Pan podać adres tabel dla umowy o dzieło, umowy, zlecenie i umowy o pracę gdzie mogę pograć te dane ?

Czy da się tutaj generować automatyczny przelew zaliczki do US jeżeli tak to JAK i czy zostaje on zapisany to jest w bazie danych ? Bo jeżeli zostaje zapisany to łatwo zaciągniętą zaliczkę można pobrać z przelewów. Tylko jak zrobić wygenerować przelew?

Dla przykładu w [R2P_platnik10_dane_10].[dbo].[LISTA] nie znalazłem informacji o zaliczce a powinna tam być.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: NA » pt, 23 października 2020 9:06

Zaliczka podatkowa to kwota z pozycji list płac z pola o nazwie "podatek dochodowy" (niezależnie od tego jaki rodzaj umowy rozliczamy). Pole to ma określony numer Ide, który można odczytać z dodatkowo wyciągniętej kolumny "Ide" w menu definicje/pola systemowe. Wartości pól systemowych znajdują się w tabeli "pozlsys" w kolumnie "ww". Należy pobrać wartość z tego pola stosując dodatkowe złączenia SQL. Reszta zagadnienia pozostaje już do samodzielnego opracowania. Pomocne może być tu przeanalizowanie przykładowych raportów SQL lub też budowy standardowych funkcji SQL dostępnych w programie, które można podglądnąć np. w MS SQL Management Studio.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: lgorek » pt, 23 października 2020 9:48

Znalazłem. Z tego co zauważyłem umowy o dzieło i zlecenia są w jednej tabeli, a umowy o pracę w drugiej. Teraz ustawić tak warunek aby zaczytywał te które są z danego miesiąca.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Tabela SQL gdzie zaliczka na PIT

Post autor: NA » pt, 23 października 2020 13:06

lgorek pisze:
pt, 23 października 2020 9:48
Znalazłem. Z tego co zauważyłem umowy o dzieło i zlecenia są w jednej tabeli, a umowy o pracę w drugiej. Teraz ustawić tak warunek aby zaczytywał te które są z danego miesiąca.
Owszem, same umowy są w osobnych tabelach, ale podatki już we wspólnej. Odpowiednie złączenia należy zastosować. Wyciągnięcie kolumny Ide w poszczególnych oknach R2Płatnika się przyda.
ODPOWIEDZ