Drukarka fiskalna w sieci

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
krzych89
Posty: 1
Rejestracja: pt, 10 października 2014 15:14

Drukarka fiskalna w sieci

Post autor: krzych89 » pt, 10 października 2014 15:18

Witam,

Mam R2faktury na 3 komputerach. Na 1 z nich podłączona drukarka fiskalna Posnet Thermal (port USB - wirtualny COM). Pytanie jak używać tej drukarki na pozostałych stanowiskach. Komputery są oczywiście w sieci lokalnej. Jednak nie można zainstalować drukarki w wersji sieciowej na pozostałych 2 komputerach. Przy próbie instalacji program cały czas próbuje łączyć się z drukarką fiskalną przez port COM. Nie widzi drukarki współdzielonej na innym komputerze w sieci lokalnej.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 13 października 2014 8:28

ustawienia w programie (opcje "podłączona do tego komputera" i "współdzielona") nabierają znaczenia dopiero w momencie, gdy drukarka fiskalna jest już odpowiednio skonfigurowana sieciowo - tj. gdy przy użyciu zewnętrznych programów uda nam się ją ustawić tak, aby komunikowała się ze wszystkimi komputerami które miałby z niej korzystać

opcje w programie to dopięcie naszego programu R2faktury do sieci utworzonej narzędziami innymi niż dostępne w ramach systemów R2
kk001
Posty: 3
Rejestracja: pt, 07 września 2018 19:32

...

Post autor: kk001 » pt, 07 września 2018 19:34

Bardzo dziwne. Ja z moją Novitus Bono E kupioną w sklepie nie spotkałam się z takim problemem. Sprawdź kabel sieciowy
ODPOWIEDZ