niezgodność wydruków R2 księga z rozporządzeniem

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

ika
Posty: 2
Rejestracja: sob, 13 stycznia 2018 15:27

niezgodność wydruków R2 księga z rozporządzeniem

Post autor: ika » sob, 13 stycznia 2018 15:32

Na wydrukach PKPiR nie ma elementów wskazanych w rozporządzeniu (adres firmy, rodzaj działalności). Zgodnie z par. 2 ust. 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów podatnik jest obowiązany prowadzić księgę wg wzoru ustalonego w załączniku nr 1 a par. 31 ust. 3 stanowi, iż podatnik posługujący się programem komputerowym, który nie zapewnia wydrukowania księgi wg wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia jest obowiązany założyć księgę, o której mowa w par. 2 ust. 1.
Czy dostosowanie KPiR do wymogów prawnych jest możliwe? Odpowiedź z serwisu"Prowadzenie księgi wg wzoru ustalonego w załączniku nr 1 zaiste ustala, iż dane firmy są wymagane na w/w dokumencie. Większość klientów w związku z tym używa, po prostu, pieczęci firmowej. Jeżeli bardzo zależy Państwu na wprowadzeniu tych informacji jako tekstu na wydruku, proszę pamiętać o możliwościach eksportu każdego, w tym tego wydruku, do edytora." jest co najmniej niepoważna. Nie mam ani jednego klienta, który ma pieczęć z rodzajem działalności. U każdego podatnika mam w związku z tym tracić czas na edycję?
ODPOWIEDZ