baza programu na SQL na sysku sieciowym (Qnap) - problem

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
darekk
Posty: 1
Rejestracja: śr, 24 stycznia 2018 13:37

baza programu na SQL na sysku sieciowym (Qnap) - problem

Post autor: darekk » śr, 24 stycznia 2018 14:35

Próbowałem skonfigurować R2faktury do pracy z serwem SQL (MS SQL 2017 RTM-CU1) postawionym na dysku sieciowym Qnap (QTS 4.3.3).
Program łączy się z bazą bez problemu, wszystko wydaje się ok, do czasu próby odtworzenia lub archiwizacji danych.
Przy odtworzeniu jest komunikat błędu:
Obrazek
Przy backupie:
Obrazek
Podejrzewam że problem tkwi w dostępie programu do katalogów, ale nie wiem jak w przypadku bazy na NAS-ie skonfigurować odpowiednie pola.
Obrazek
Nie mogę podać katalogu serwera tak jak w help-ie:
Katalog serwera - udostępniony stacji roboczej katalog serwera widziany przez serwer, np. C:\Temp
Katalog lokalny - fizycznie ten sam katalog na serwerze widziany przez stację roboczą, np. \\Serwer\C\Temp

bo NAS nie ma takiej organizacji dysków.
Próbowałem już różnie, poprzez ścieżki sieciowe, zmapowane dyski, ale bez sukcesu.
Jakiś pomysł jak to rozwiązać ?

Pozdrawiam
DarekK
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: JSz » pn, 29 stycznia 2018 9:18

Dzień dobry,
na serwerze tworzymy/udostępniamy katalog.
Na stacji roboczej wskazujemy jego ścieżkę w ustawienia->środowisko, na zakładce 'zaawansowane', w polu archiwum.

W razie dalszych problemów zachęcam do kontaktu telefonicznego z działem technicznym.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ