Propozycje w zdarzenia gospodarcze itp

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Propozycje w zdarzenia gospodarcze itp

Post autor: lgorek » śr, 05 września 2018 11:43

Witam,

Mam kilka propozycji
1. Dodanie możliwości kilku stawek zdefiniowanych od razu w zdarzeniu, w przypadku gdy mamy np Fakturę marża lub za żywność to wiemy że jest tam inne stawki vat. I w przypadku marży można zdefiniować 23% oraz np. I przy wprowadzaniu automatycznie pojawi nam się najpierw 23% a gdy przejdziemy enter dalej to wskoczy automatycznie np a gdy damy już kolejny raz nową linię wtedy będzie już do wyboru. Tak samo w przypadku większej ilości np 23%, 8%, 5%, nie musimy wtedy wybierać z listy tylko mamy zdefiniowane pod dane zdarzenie gospodarcze tak jak na obrazku poniżej:

Obrazek
Plusem dodajemy kolejny procent a minusem usuwamy


2. Ta sama opcja co powyżej tylko dla ryczałtu:
Obrazek


3. W przypadku kiedy mamy zakup to dobrze by było aby w zdarzeniu gospodarczym jako stałe można było dać Formę płatności tak jak to ja zamieściłem u siebie, obecnie jest tak że możemy ją przypisać do kontrahenta co jest nie wygodne. Np zakładam że jest rolnik i raz sprzedał na przelew innym razem gotówka nie możemy mieć go wpisanego na stałe. Dlatego idealnym wyjściem było by dodać opcję w zdarzeniu, przez co taki rolnik nie ma zdefiniowanego stałego zdarzenia a nawet jak ma to szybko można zmienić np mają zdefiniowane dwa takie same zdarzenia różniące się formą płatności Zakup (przelew), Zakup (gotówka).

4. Możliwość nadania własnych skrótów klawiszowych do niektórych czynności, jak np "O" dla ostatnio wprowadzeonej, wg mnie powinien być to klawisz bardzo często używany np "spacja", gdzie dodaję fakturę, następnie insert oraz spacja i mam już kolejny.

5. Zapamiętywanie dla danej firmy ostatniego importowanego pliku, obecnie jest tak że importuje plik a w firmie A, zmieniam na firmę B i jak daje importuj to automatycznie jest plik a, zamiast b czy nie dało by się zrobić tak aby pamiętał plik, lub zrobić jak jest w płatniku czyli każda firma ma swój katalog ?

6. W przypadku importowania plików aby możliwość wyboru formatu pliku była przez rozpoczęsciem importowania bo to co jest obecnie to jest jakaś katastrofa, muszę wchodzić w ustawienia firmy aby wybrać czy jest to jpk czy inny format. A nie dało by się zrobić tak że w oknie impotu mamy te opcje, wtedy możemy zmieniać bez potrzeby wchodzenia w ustawienia, lub aby przez importem pojawiło się okno z ustawieniami (wybór formatu pliku, nip itp) a następnie okno importu ?

7. Dlaczego tylko w przypadku druku VAT-7 jest od razu zaznaczone drukuj wszystko a przy innych drukach już nie. Warto zrobić tak aby druki wielostronne miały zaznaczone od razu drukuj wszystko.

8. Podgląd deklaracji w formie graficznej przed wysyłką jak ma to zrobione np IPS.

To tak z grubsza :)
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » śr, 12 września 2018 14:57

Punkty 1-3: ciekawe, ale na razie nie widzimy szerszego zapotrzebowania na tego typu rozszerzenie funkcjonalności programu. Tym nie mniej propozycje będziemy mieć na uwadze.

Pkt 4 - na razie brak takiej możliwości, ale sam pomysł interesujący.

Punkty 5-6 były już kilkakrotnie dyskutowane, m.in. w
http://www.reset2.pl/forum/viewtopic.ph ... 277d8#9590]tym

Punkty 7-8 również będziemy mieć na uwadze.
ODPOWIEDZ