Problemy z wysyłką FV

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.
raphicc
Posty: 105
Rejestracja: wt, 03 lutego 2015 15:47

Problemy z wysyłką FV

Post autor: raphicc » pn, 26 listopada 2018 8:25

W tym miesiącu zmieniłem system wysyłania faktur do klientów z programu pocztowego na serwer RESET2. Do tej pory nie miałem zbytnich problemów z otrzymywaniem przez klientów tych faktur. W tej chwili parunastu klientów zaczeło mnie informowac, że nie dostali faktur lub wpadła ona do spamu. Wiem, że doraźnie można poprosić klientów aby umiescili ten adres na białej liscie. Ale nie o to chodzi, aby klient coś jeszcze konfigurował na swojej skrzynce mailowej. Klienci mają adresy na różnych serwerach, wieć nie jest to problem jednego adresu. Prosze o sprawdzenie tego i dokonanie korekt w ustawieniach tak aby problem przestał sie powtarzać
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » pn, 26 listopada 2018 14:59

Proszę sprawdzić przy konfiguracji ustawienia własne (Ustawienia/ Środowisko/ Internet) - jest to zalecany przez nas sposób ustawień SMTP. Zaletą takiego rozwiązania jest to m.in. iż adresat otrzymuje jako nadawcę wskazane konto.
endriu5
Posty: 27
Rejestracja: wt, 08 listopada 2016 14:23

Post autor: endriu5 » wt, 11 grudnia 2018 7:49

Potwierdzam ja mam u siebie domyślny program pocztowy i śmiga aż miło.
ODPOWIEDZ