Leasing UE a samochód osobowy w euro

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Leasing UE a samochód osobowy w euro

Post autor: lgorek » pn, 11 lutego 2019 17:04

Witam,
Mam problem ponieważ chyba nikt nie sprawdzał działania tej funkcji w przypadku waluty innej niż złotówki.

Jak wprowadzić leasing/koszty samochodu osobowego wg nowego sposobu (F4) tak by został przeliczony odpowiedniu kurs euro oraz vat i koszty. Bo w tym momencie jest to nie możliwe.

Dodam że jest to nabycie wewnątrzwspólnotowe i wprowadzam dokument jako "N".

Sprawdziłem kilka możliwości i program chyba ma błędy w obliczeniach.

U mnie kwota to 750€ co w przeliczeniu wychodzi 3.225zł

W przypadku waluty nie ma możliwości wprowadzenia faktury kosztów pojazdu osobowego w innej walucie nawet jak mamy zdefiniowaną walutę jako euro. Program automatycznie zaliczy koszty F4 jako zł.

No to jedziemy dalej jak sam nie policzy to dajmy mu to samu już w złotówkach i problem pojawia się następny. Gdy podamy kwota ogółem 3.225zł następnie damy F4 i aby sam wiliczył okazuje się że na czerwono jest -370,88zł.

Czy można otrzymać odpowiedź jak poprawie wykonać księgowanie takiej faktury ? bez potrzeby przeliczenia na zł.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 12 lutego 2019 13:05

Jak Pan słusznie zauważył automat z rozliczeniem samochodów pozwala na razie na wprowadzanie kwot złotówkowych.

Nie udało się nam zaobserwować problemów z nieprawidłowymi wartościami przy WNT - ani przy walutowym, ani przy złotówkowym.
Ewentualne kwoty na czerwono w przeprowadzonych przez nas próbach wynikały z różnic zaokrągleń poszczególnych wierszy zapisu (ale były to kwoty rzędu 2 złotych).
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

hmm

Post autor: lgorek » wt, 12 lutego 2019 17:52

Tak to u mnie wygląda

Obrazek
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

hmm

Post autor: lgorek » wt, 12 lutego 2019 17:54

Tak to u mnie wygląda

Obrazek
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 13 lutego 2019 12:34

Potwierdzam, na wariancie rozliczenia KPiR program błędnie prezentuje wartość różnicy.
W jednej z najbliższych informacji postaramy się dostosować program tak, aby kwota ogółem nie wykazywała w opisanej sytuacji różnicy.

Dziękujemy za zgłoszenie.
ODPOWIEDZ