W.Standard - zlecenia, zus właściciela

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Atoma
Posty: 1
Rejestracja: pn, 18 marca 2019 8:10

W.Standard - zlecenia, zus właściciela

Post autor: Atoma » pn, 18 marca 2019 9:36

Hej,

mam pytanie do wersji standard - czy ma jakieś ograniczenia?

Nie mogę naliczyć listy płac przy umowie zleceniu - przy przeliczeniu, wyskakuje komunikat "Pracownik w danym terminie nie ma umowy o pracę".
Nie wiem jak to rozwiązać, bo jest jako umowa zlecenie wprowadzona osoba.

Drugi problem to ZUS właściciela, przy wyborze raportu ZUS dla właściciela nie wyświetla mi się osoba wprowadzona w danych firmy.

Macie jakiś pomysł?

Atomka
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » pn, 18 marca 2019 11:34

Aby wypłacić umowę zlecenia, do kompletu proszę wybrać definicję listy płac "Umowy zlecenia". Jeżeli jest wybrana definicja listy płac "Wynagrodzenia podstawowe", to program szuka do kompletu umów o pracę do rozliczenia, a u zleceniobiorcy takiej nie znajduje - i stąd komunikat o braku umowy o pracę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » pn, 18 marca 2019 11:36

Jeżeli właściciel rozlicza się wraz z pracownikami, to należy wybrać Raporty -> Raport miesięczny ZUS.
Jeżeli właściciel rozlicza się indywidualnie, to pokaże się w Raporty -> Raport ZUS dla właścicieli.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ