Import z programów zewnętrznych

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

maksimus
Posty: 146
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Import z programów zewnętrznych

Post autor: maksimus » pt, 29 listopada 2019 16:44

Czy jest możliwość ustawienia w programie kilku rodzajów importu dokumentów dla jednej firmy?
Sytuacja dotyczy firmy, która faktury sprzedaży importuje z programu R2faktury, natomiast faktury zakupu ze Scanye.
Po przeanalizowaniu ustawień w zakładce Firmy -> Ustawienia -> Inne -> Import z zewnętrznych programów jest możliwość wyboru tylko jednej opcji importu. Oznaczałoby to, że firma może korzystać tylko z jednej opcji importu, ewentualnie po zaimportowaniu sprzedaży zmieniać ustawienie importu dla zakupu na Scanye. Po drugie "sztywne" ustawienie tylko na Scanye oznaczałoby konieczność "przepuszczania" (bez potrzeby) faktur sprzedaży przez Scanye, żeby zaimportować do FK, co oczywiście mija się z celem.
Osobiście uważam, że oba rozwiązania byłyby dosyć uciążliwe. Może udałoby się wprowadzić wybór opcji importu z programów zewnętrznych z podziałem na sprzedaż, zakup towarów (z magazynem) oraz zakup ogólny?
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 126
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: RESET2 Sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Import z programów zewnętrznych

Post autor: Elzbam » pn, 02 grudnia 2019 11:31

Od wersji 10.25.0 funkcjonuje już import z prawego przycisku myszy w oknie księgi (skrót F3/ Import dokumentów zakupu/sprzedaży) gdzie możemy wybrać z jakiego zewnętrznego programu importowane są dokumenty.
ODPOWIEDZ