producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Asystent tłumacza - wydruki bardziej zrozumiałe

Asystent tłumacza - wydruki bardziej zrozumiałe

08.12.2011

W systemach R2płatnikPRO i R2płatnikSBO wprowadziliśmy moduł tłumaczenia wydruków. Daje on możliwość wydrukowania dowolnego raportu w języku zrozumiałym dla adresata wydruku.

Teraz przykładowo możemy wydrukować zestawienie kosztów wynagrodzeń w tłumaczeniu na język angielski i pasek rozszerzony dla pracownika przetłumaczony na język niemiecki.

Pracę z asystentem tłumacza rozpoczynamy od ustawienia języków, wybierając w menu głównym Ustawienia - Języki. Tam wprowadzamy jako pierwszy język Polski (pozostawiając listę tłumaczeń pustą), a następnie języki, na które będziemy chcieli wykonywać tłumaczenia, np. Angielski i Niemiecki.

Teraz dla każdego języka na liście tłumaczeń wprowadzamy wyrażenia lub wyrazy, występujące w konkretnym rodzaju wydruku. W naszym przykładzie inne wyrażenia wprowadzimy na liście tłumaczeń w języku angielskim (przykładowo te występujące na zestawieniu kosztów wynagrodzeń), a inne w języku niemieckim (występujące na pasku rozszerzonym). Listę tłumaczeń rozpoczynamy od najdłuższych zwrotów, a kończymy na pojedyńczych słowach, co pozwoli na oddzielne przetłumaczenie na przykład idiomów.

Po konfiguracji języków jesteśmy gotowi do normalnej pracy. W oknie Przegląd wydruku po klimknięciu prawym klawiszem myszy wybieramy funkcję Tłumacz na język...TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu