producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » ELZAB Kolektor CE zintegrowany z R2fakturyPRO

ELZAB Kolektor CE zintegrowany z R2fakturyPRO

03.02.2014

Kolektory danych (terminale mobilne) to urządzenia dedykowane działom sprzedaży i magazynu. Posiadają laserowy czytnik kodów kreskowych oraz odpowiednie oprogramowanie służące do łatwego zbierania i przetwarzania danych magazynowych. Kolektory to urządzenia mobilne, wykorzystujące połączenie zdalne (WiFi) i przewodowe.

Program R2fakturyPRO współpracuje z programem ELZAB Kolektor CE, który jest dostarczany wraz z wieloma kolektorami dostępnymi na rynku. Dzięki temu za pomocą tego samego mechanizmu możemy współpracować z urządzeniami, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

ELZAB Kolektor CE

ELZAB Kolektor CE to oprogramowanie dla przenośnych terminali z czytnikami kodów kreskowych z systemami operacyjnymi Windows CE i Windows Mobile w wersjach 5 i 6.

Pracownik, dzięki posiadaniu przenośnego skanera kodów kreskowych z pamięcią danych, nie musi już przemieszczać wydawanych lub przyjmowanych przedmiotów w pobliże komputera ze stacjonarnym czytnikiem kodów kreskowych. Może poruszać się swobodnie po magazynie, rampie załadunkowej lub całym terenie firmy by skanować kody kreskowe i wprowadzać ilości.

Wymiana danych między programem magazynowym i kolektorem odbywa się poprzez tzw. serwer terminali, który instaluje się wraz z programem ELZAB Kolektor CE. Aby połączyć kolektor danych z serwerem terminali trzeba jedynie wprowadzić do programu w kolektorze atrybuty gniazda serwera: adres sieciowy (IP) i numer portu (identyfikujący proces). Współpraca kolektora z komputerem może odbywać się niezależnie od rodzaju połączenia (np. WiFi, USB...). Serwer terminali umożliwia współpracę programu magazynowego z wieloma kolektorami, zapewnia jednoczesną obsługę wielu baz towarowych i wielu dokumentów. Dokumenty utworzone na kolektorach danych można przesyłać na serwer terminali bez konieczności uruchomienia funkcji ich pobierania w programie magazynowym, ponieważ program magazynowy może je wczytać dopiero wtedy, kiedy będzie ich potrzebował. Użytkownik chcąc wczytać konkretny dokument z serwera terminali do swojego programu, wybiera go z listy przesłanych na serwer dokumentów. Zawartość każdego z dokumentów oczekujących na serwerze terminali można obejrzeć przed pobraniem go do programu magazynowego.

Funkcje programu:
  1. Pobieranie bazy towarowej, jej podgląd, wyszukiwanie towarów i drukowanie etykiet na drukarce przenośnej
  2. Tworzenie specyfikacji towarowych (dokumentów) dla programu magazynowego, za pomocą skanowania kodów i podawania ilości towaru
  3. Opcja skanowania i dodawania towarów nieobecnych w pobranej bazie towarowej
  4. Obsługa kodów dodatkowych towarów (wielokody)
  5. Możliwości ustawień własnych użytkownika (np. szybkie skanowanie, blokada powtórzeń kodu, blokada kodów obcych, etc.)

Kontakt w sprawie informacji szczegółowych o programie ELZAB Kolektor CE:

Sławomir Kowal
tel. (32) 37-06-315
kowal@elzabsoft.pl

Opis, program instalacyjny oraz instrukcję obsługi ELZAB Kolektor CE znajdziecie Państwo na stronie producenta http://www.elzab.com.pl/elzab_kolektor_ce.

Integracja ELZAB Kolektor CE z R2fakturyPRO

Po wprowadzeniu danych do kolektora następuje synchronizacja z programem magazynowym oraz wystawienie stosownego dokumentu magazynowego.

Obieg informacji przedstawia poniższy rysunek.
elzab1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby uzyskać dostęp do modułu obsługującego komunikację z programem ELZAB Kolektor CE, należy wybrać z menu głównego R2fakturyPRO opcję Zbiory - Urządzenia zewnętrzne - ELZAB Kolektor CE.

elzab2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Należy pamiętać, że współpraca z programem ELZAB kolektor dostępna jest tylko w wersji PRO.

Wszystkie firmy posiadające rozbudowaną gospodarkę magazynową serdecznie zachęcamy do skorzystania z opisanego wyżej rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że stanie się ono dla Państwa nieocenionym narzędziem pracy.
TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu