producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Faktury i rachunki pisane cyrylicą w programie R2faktury

Faktury i rachunki pisane cyrylicą w programie R2faktury

22.05.2014

Ostatnio popularny temat wymiany handlowej z naszymi wschodnimi sąsiadami skłonił nas do przygotowania ulepszeń w programie, dzięki którym możliwe jest wystawianie dokumentów sprzedażowych - faktur i rachunków, które pozwalają zarówno na używanie w nazwach sprzedawanych asortymentów znaków cyrylicy, jak i przygotowanie całego wydruku z użyciem tego alfabetu.

Do tej pory program R2faktury pozwalał na przygotowanie szablonów dokumentów tłumaczonych na języki obce z użyciem alfabetu łacińskiego. W program wbudowane są słowniki języka angielskiego oraz niemieckiego, dające na starcie możliwość przetłumaczenia dowolnego wydruku z programu z języka polskiego na język angielski i/lub język niemiecki. Funkcjonalność opcji tłumaczenia dawała Użytkownikom możliwość wprowadzenia dowolnego innego słownika (np. język włoski, język hiszpański).

 

Po ostatnich aktualizacjach program R2faktury daje również możliwość zapisu znaków z innych alfabetów w nazwach sprzedawanych asortymentów oraz możliwość tworzenia słowników tłumaczeń z użyciem znaków diakrytycznych w standardzie Unicode, co oznacza, że zarówno bezpośrednio na makietach dokumentów, w tłumaczeniach, jak i w nazwach asortymentów można używać liter z alfabetów wywodzących się z cyrylicy, wystawiając faktury po ukraińsku czy rosyjsku, jak również z innych, dowolnie przez siebie wybranych alfabetów, np. norweskiego czy greckiego.
TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu