producent oprogramowania

 • Polski
 • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Nowości w programie R2firma 10.10

Nowości w programie R2firma 10.10

30.11.2017

Opublikowana dzisiaj wersja 10.10 programu R2firma zawiera kilka ciekawych nowości.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.10 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych nowości:
   
 • podpisywanie JPK przy pomocy Profilu Zaufanego ePUAP
  podpisywanie JPK przy pomocy Profilu Zaufanego (ePUAP) Profil Zaufany (ePUAP)  Dla tych z Państwa, którzy nie posiadają podpisu kwalifikowanego, a będą od stycznia zobowiązani do wysyłania JPK-VAT przygotowaliśmy możliwość podpisywania JPK przy pomocy Profilu Zaufanego (ePUAP).      
 • weryfikacja zagranicznych NIP-ów w systemie VIES 
  weryfikacja zagranicznych NIP-ów w systemie VIES VIES

  Mechanizm weryfikacji numerów NIP obejmuje teraz również sprawdzanie statusu podatników zagranicznych w unijnym systemie VIES
  Poza samym mechanizmem sprawdzania statusu VAT kontrahentów zagranicznych wprowadziliśmy także możliwość wydrukowania protokołu z przeprowadzonej kontroli statusu VAT kontrahentów.

   
 • indywidualny rachunek ZUS
  Indywidualny rachunek ZUS

  Jeśli otrzymaliście już Państwo pismo z ZUS z informacją o indywidualnym rachunku do rozliczeń z ZUS, to można ten rachunek zapisać w danych właściciela na zakładce "Składki ZUS" w polu "Konto ZUS". Przed końcem roku pojawi się aktualizacja programu, która umożliwi generowanie przelewów do ZUS na podstawie tego rachunku.   
 • wydruk załączników z historii e-deklaracji
  Historia e-deklaracji

  Wszystkie e-deklaracje są w momencie wysyłania zapamiętywane w oknie o nazwie "Historia e-deklaracji ". Każdą deklarację zapamiętaną w historii możemy wydrukować korzystając z menu drukowania dostępnego w tym oknie.


   
   
 • ulepszony dostęp do historii zmian
  Historia zmian
  Historia zmian wprowadzonych w nowej wersji programu jest teraz pokazywana każdemu użytkownikowi programu przy pierwszym uruchomieniu nowej wersji, a nie tylko w trakcie pobierania aktualizacji. Ponadto można do niej w każdej chwili wrócić korzystając z pozycji menu głównego "Pomoc - Historia zmian", tym bardziej, że jest ona dostępna nawet przy zabronieniu pobierania aktualizacji przez prawa dostępu.


   
 • współpraca z drukarkami i kasami NOVITUS
  NOVITUS
  W oknie URZĄDZENIA FISKALNE dostępne są dwa nowe typy urządzeń: 
  - "Drukarka NOVITUS" - dowolna drukarka fiskalna firmy NOVITUS
  - "Kasa NOVITUS SENTO" - kasa NOVITUS SENTO lub kompatybilna.
  Jeśli dotychczas korzystano z drukarki NOVITUS ustawionej w programie jako "Drukarka POSNET THERMAL", to można tego ustawienia nie zmieniać.TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu