producent oprogramowania

 • Polski
 • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Nowości w programie R2firma 10.12

Nowości w programie R2firma 10.12

31.01.2018

 Opublikowana dzisiaj wersja 10.12 programu R2firma zawiera kilka ciekawych nowości.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.12 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych nowości:
   
 • seryjna wysyłka JPK-VAT
 • Seryjna wysyłka JPKUłatwienie wprowadzone z myślą o biurach rachunkowych. Zamiast wchodzić do okna Księga w każdej firmie i stamtąd podpisywać i wysyłać JPK-VAT, proces ten można wywołać raz bezpośrednio z okna Firmy, podpisując i wysyłając JPK-VAT za wszystkie obsługiwane podmioty. Mechanizm jest uzupełnieniem Seryjnych e-deklaracji VAT.

 • przesunięty rok obrotowy
 • Rok obrotowyW programach R2firmaPRO i R2fkPRO istnieje możliwość zdefiniowania roku obrotowego różnego od roku kalendarzowego. W danych firmy na zakładce Ustawienia - Rok obrotowy można zdefiniować niestandardowy (przesunięty, wydłużony lub skrócony) rok obrotowy.  Deklaracja CITBieżąca data i okresZgodnie z tą definicją działa naliczanie sald, rozliczanie podatku CIT, przeksięgowanie wyniku finansowego, przecena płatności walutowych, automatyczne BO na nowy rok, wybór daty (F12) i inne niezbędne funkcje programu. Jeśli lata obrotowe pokrywają się z latami kalendarzowymi, nie trzeba ich definiować w ww. sposób.


 • rozliczenie WNT odroczone w czasie
 • rozliczenie WNT odroczone w czasierozliczenie WNT odroczone w czasieWe wpisach Faktura wewnętrzna w polu Typ transakcji wprowadzono nowe wartości Wewnwsp. nabycie środków transp. oraz Wewnwsp. nabycie paliw. Wpisu używamy, gdy w związku z ww. transakcjami wpłata podatku VAT następuje w innym okresie niż wykazanie ww. transakcji na deklaracji unijnej VAT-UE. Na dotychczasowych wpisach WNT w okresie podstawowym nie zaznaczamy opcji Śr. transportu ani Paliwo. Natomiast na wpisie Faktura wewnętrzna w kolejnym okresie VAT - po wybraniu odpowiedniego typu transakcji - podajemy kwoty podatku VAT (bez netto i brutto).TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu