Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

12
CZE2018

Nowości w programie R2firma 10.15

 Opublikowana dzisiaj wersja 10.15 programu R2firma zawiera kilka ciekawych nowości.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.15 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych nowości:

  • BO, obrót i obrót narastająco dostępne w definicjach bilansu i RZiS

definiowanie bilansudefiniowanie RZiSDo tej pory rozliczenie RZiS oraz bilansu następowało na podstawie wartości z sald kont przypisanych do tych raportów w menu Ustawienia - Definicje raportów. Od bieżącej wersji program daje możliwość przypisania kont również w wartościach bilansu otwarcia, obrotu danego miesiąca i obrotu narastająco (analogicznie do funkcjonalności dostępnej w serii PRO dla rachunku przepływów pieniężnych).

  • wybór typu daty na zestawieniach należności i zobowiązań

data na zestawieniach należności i zobowiązańZestawienia należności i zobowiązań do tej pory generowane były zawsze w oparciu o datę wystawienia dokumentu. W obecnej wersji zestawienia te wzbogacono o możliwość wyboru rodzaju daty (wystawienia, wpisu, sprzedaży), która będzie kluczem dla ich generowania. Dzięki temu np. w sytuacji, gdy dokument księgowany jest z datą 01. stycznia bieżącego roku, ale jego data sprzedaży to 31. grudnia poprzedniego roku, użycie opcji wg daty sprzedaży pozwoli nam na ujęcie takiego wpisu na zestawieniu za rok poprzedni. Opisywana nowość została wprowadzona w zestawieniach:
- należności i zobowiązania wg dni po terminie,
- należności i zobowiązania wg terminów płatności
- należności i zobowiązania wg kontrahentów.

Nasi klienci