producent oprogramowania

 • Polski
 • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Nowości w programie R2firma 10.17

Nowości w programie R2firma 10.17

13.06.2018

 Opublikowana dzisiaj wersja 10.17 programu R2firma zawiera kilka ciekawych nowości.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.17 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych nowości:

 • Zestawienie "Status JPK i e-deklaracji VAT"

  Zestawienie JPK i e-deklaracji VATZestawienie pokazuje status (przygotowano/wysłano/odebrano UPO/nie dotyczy) JPK-VAT oraz e-deklaracji VAT7(K/8/9M), VAT-27, VAT-UE i VAT-UEK we wszystkich lub wybranych firmach (menu drukowania F2 w oknie FIRMY). To samo zestawienie jest dostępne w oknie DEKLARACJE VAT, gdzie pokazuje te same dane dla bieżącej firmy.


 • nadawanie haseł PDF

  hasło PDF - środowiskoZmianie uległ mechanizm zabezpieczania hasłem plików PDF. Hasło podstawowe określa się teraz w menu Ustawienia-Środowisko-Wydruki-PDF i dotyczy ono wszystkich plików PDF generowanych w całym programie. Można je nadpisać wprowadzając indywidualne hasła w poszczególnych firmach, właścicielach lub kontrahentach (w ich danych - zakładka Udostępnianie). Informacja o podatkach i ZUS sporządzana dla firm (w oknie FIRMY) jest zabezpieczana hasłem firmy, a sporządzana dla właścicieli (okno WŁAŚCICIELE) jest zabezpieczana hasłem właściciela. Jeżeli chcemy nadawać hasła tylko sporadycznie, w niektórych wydrukach, to nie zaznaczamy parametru "Zawsze wymagaj hasła" w Ustawienia-Środowisko-Wydruki-PDF. Zamiast tego zaznaczamy parametr "Zabezpiecz hasłem" przy tworzeniu konkretnego pliku PDF, przy generowaniu Informacji o podatkach i ZUS lub przy wysyłaniu wydruków mailem.


 • rabat kwotowy na pozycjach faktur i PZ

  rabat kwotowyDla każdej pozycji dokumentu można teraz oprócz rabatu procentowego określić również rabat kwotowy. Dostępny jest on w oknie POZYCJE DOKUMENTÓW, które można wywołać albo klikając w przycisk Pozycje albo bezpośrednio z zakładki Pozycje naciskając klawisze Alt+Ins (nowa pozycja) lub Alt+F6 (poprawa pozycji).
TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu