producent oprogramowania

 • Polski
 • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » R2firma 10.18 - split payment

R2firma 10.18 - split payment

29.06.2018

Opublikowana dzisiaj wersja 10.18 programu R2firma zawiera zmiany dotyczące split payment.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.18 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Wersja 10.18 dostosowuje program do zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Finansów, związanych z mechanizmem podzielonej płatności (tzw. Split Payment).

Przelew tego typu będziemy mogli dokonać:
 1. z okna PRZELEWY:
  Split payment z okna PRZELEWY nowy Split payment z okna PRZELEWY
  Cechą charakterystyczną nowego przelewu są dodatkowe pola tj. kwota VAT, NIP kontrahenta oraz numer faktury, za którą dokonywana jest płatność.

 2. z okna KSIĘGA:
  Split payment z okna KSIĘGA
  Przelew dla kontrahenta wykonujemy korzystając z polecenia Przygotuj przelew dostępnego w menu podręcznym (prawy przycisk myszy na zakładce Lista). W wyświetlonym oknie PRZELEW mamy możliwość zaznaczenia dodatkowej opcji Split payment. Program wypełni odpowiednio wszystkie wymagane pola. Przy płatności za całą fakturę w polu kwota VAT podstawiony zostanie cały VAT z wybranej faktury, a przy płatności częściowej kwota VAT będzie określona proporcjonalnie.

 3. z okna PZ:
  Split payment z okna PZ
  Wygenerowanie przelewu odbywa się analogicznie jak w przypadku okna KSIĘGA.TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu