producent oprogramowania

 • Polski
 • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Moduł WWW do R2fk i R2księgi oraz inne nowości w wersji 10.20 programu R2firma

Moduł WWW do R2fk i R2księgi oraz inne nowości w wersji 10.20 programu R2firma

11.12.2018

  Opublikowana dzisiaj wersja 10.20 programu R2firma umożliwia klientom biur rachunkowych samodzielne sprawdzanie informacji o obliczonych podatkach i składkach ZUS za pośrednictwem strony internetowej. Zawiera również kilka innych ciekawych nowości.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 10.20 programu R2firma (a tym samym R2fk, R2księga i R2faktury) znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze nowości:

 • Moduł WWW do programów R2firma, R2fk i R2księga
  www-FKVAT-7

  Programy R2fk i R2księga (zarówno oddzielne jak i wchodzące w skład systemu R2firma) są teraz wyposażone w moduł WWW umożliwiający zdalny dostęp do funkcjonalności systemu za pośrednictwem strony internetowej.
  Dzięki temu właściciele firmy mają automatyczny dostęp do informacji o podatkach i składkach ZUS za bieżący lub wybrany miesiąc. Prezentowana informacja obejmuje kwoty i terminy płatności oraz raporty za wybrany okres: rozliczenie podatku, księgę przychodów i rozchodów lub ryczałtową ewidencję przychodów, deklarację VAT oraz wszystkie rejestry VAT. Moduł jest szczególnie polecany biurom rachunkowym, które mogą dzięki niemu udostępnić swoim klientom całodobowy wgląd w ich podatki, księgi i rejestry VAT bez angażowania pracowników biura. Szczegółowy opis instalacji, konfiguracji oraz użytkowania modułu WWW znajduje się w instrukcji obsługi.

 • Elektroniczne sprawozdania finansowe
  E-sprawozdania finansowe

  Od 2018 roku sprawozdania finansowe jednostek prowadzących księgi rachunkowe składane są tylko i wyłącznie w formie elektronicznej. Przygotowanie pliku odbywa się w oparciu o dane księgowe wprowadzone w programie i dostępne jest w menu Raporty - Sprawozdanie finansowe. W otwartym w ten sposób oknie Sprawozdanie finansowe wypełniamy widoczne pola i generujemy plik XML. Po sprawdzeniu zawartości pliku (program udostępnia przejrzystą wizualizację), należy go przesłać jako e-sprawozdanie finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego lub Szefa Krajowej Administracji Skarbowej za pomocą systemów teleinformatycznych udostępnianych przez te instytucje.


 • Nowy CIT-8(26) i załącznik CIT-8/O(13) - wydruk i e-deklaracja
  CIT-8Obliczenie dochodu

  W rozliczeniu podatku CIT składanym za rok 2018 wprowadzona została odrębna kategoria źródła przychodów w postaci zysków kapitałowych oraz rozdzielenie dochodów uzyskanych z tego źródła od pozostałych dochodów podatnika. Skutkuje to niezależnym liczeniem przychodów, kosztów i dochodów pochodzenia kapitałowego i niekapitałowego. Również rozliczenie straty z lat ubiegłych dostępne na zakładce CIT-8/O powinno zostać wprowadzone niezależnie dla zysków kapitałowych i pozostałych. Program umożliwia oznaczenie wybranych kont na planie kont jako konta kapitałowe oraz obliczenie podatku wg nowych zasad wraz z wydrukiem i elektroniczną wysyłką aktualnej deklaracji CIT-8 oraz załącznika CIT-8/O. Prawidłowość obliczeń można sprawdzić na zmodyfikowanym zestawieniu "Obliczenie dochodu" dostępnym w oknie "Plan kont".

TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu