producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » R2fk i R2księga w.4.0 z Microsoft SQL

R2fk i R2księga w.4.0 z Microsoft SQL

20.10.2014

Z przyjemnością pragniemy poinformować o nowych wersjach systemów R2fk i R2księga. Oba programy dostępne są teraz w wersji 4.0, opartej na serwerze Microsoft SQL, zamiast dotychczasowego silnika bazy danych Paradox. Pracują szybciej i stabilniej, zwłaszcza w wersjach sieciowych operujących na dużej ilości danych.

Przedpremiera wersji 4.0 programów R2fk i R2księga odbyła się 19 września 2014 podczas tegorocznego, VI Spotkania Partnerów Reset2. Od 20 października programy dostępne są oficjalnie w ofercie RESET2.

Wersje 4.0 programów R2fk i R2księga należą do już trzeciej generacji systemów finansowo-księgowych, które są rozwijane w firmie RESET2 nieprzerwanie od 10 lat. Aktualnie korzysta z nich ponad 2500 aktywnych klientów.

Dzięki wykorzystaniu jako silnika bazy danych serwera SQL firmy Microsoft, wersja 4.0 pracuje bardzo stabilnie i bezpiecznie. Szybka praca sieciowa przy dużej ilości danych nie stanowi żadnego problemu. Oprócz pełnej funkcjonalności znanej z wcześniejszych wersji, R2fk i R2księga w.4.0 oferują m.in. nowy mechanizm definiowalnych zestawień i raportów, globalne biblioteki kontrahentów, zdarzeń gospodarczych i kontraktów, rozbudowany moduł środków trwałych i wyposażenia oraz ulepszony interfejs.

Istotną nowością wprowadzoną w wersji 4.0 jest możliwość integracji programów R2fk i R2księga z pozostałymi programami serii STANDARD, dzięki czemu użytkownik uzyskuje rozwiązanie obejmujące swoim zakresem praktycznie cały obszar działalności firmy: sprzedaż i zakupy (R2faktury), księgowość i środki trwałe (R2fk lub R2ksiega) oraz kadry i płace (R2płatnik).

Programy R2fk i R2księga w.4.0 wykorzystują jako silnik bazy danych Microsoft SQL Server w wersjach 2005, 2008, 2008R2, 2012 i 2014. Programy dostarczane są z bezpłatną wersją Express Microsoft SQL Server 2012.

Dla użytkowników wcześniejszych wersji programów R2fk i R2księga producent przygotował mechanizm konwersji danych z R2fk w.2.09 (Paradox) i R2księga 3.08 (Paradox) do wersji 4.0 (MS SQL Server). Po konwersji możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie pracy w wersji 4.0 bez konieczności konfigurowania ustawień programu.

Przy okazji wprowadzenia do sprzedaży wersji 4.0 został uproszczony cennik programu R2fk. Można go teraz nabyć w dwóch wersjach: Standard i Maxi. Maxi to wersja Standard wzbogacona o transakcje zagraniczne, waluty obce oraz kilka innych udogodnień istotnych dla większych firm. Ceny programu zostały obniżone średnio o 100 zł netto - szczegóły w cenniku.

Równocześnie z opublikowaniem wersji 4.0 programów R2fk i R2księga odbyła się premiera systemu R2fkPRO, który jest systemem finansowo-księgowym przeznaczonym dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Działa on również w oparciu o silnik bazy danych Microsoft SQL Server.
TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu