producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Samochód elektryczny - wspieramy nowoczesne technologie

Samochód elektryczny - wspieramy nowoczesne technologie

20.06.2012

  Reset2 wspiera nowoczesne technologie związane z transportem elektrycznym i ochroną środowiska.

audi4Przykładem tego jest prezentowane auto osobowe sponsorowane przez naszą firmę, w którym zastosowano pełny napęd elektryczny.
 


audi1


Prace koncepcyjne trwały 1 rok, zaś wykonanie samego projektu 1 tydzień.audi3


Samochód został wykonany na bazie oryginalnego modelu Audi A3, z którego usunięto silnik spalinowy, chłodnicę, bak paliwa, układ wydechowy i wiele innych niepotrzebnych rzeczy.
 


audi5


Zespół napędowy składa się z indukcyjnego silnika trójfazowego o mocy maksymalnej 30kW zasilanego napięciem 150V oraz z falownika (kontrolera prędkości i momentu obrotowego). Moc 30kW i maksymalny moment obrotowy 150Nm pozwalają autu o masie 1400kg na rozwijanie prędkości do 120km/h i przyspieszenie 0-100 w 45s. audi6


Auto jest zasilane zespołem akumulatorów LiFePO4 o całkowitej pojemności ponad 30kWh. Pozwala to na uzyskanie zasięgu ponad 200 km przy spokojnej jeździe, tzn. z prędkościami około 80-90km/h. Baterie są najdroższą częścią projektu, ponieważ jest to przełomowa technologia, pozwalająca uzyskać gęstość energii 100Wh z 1 kg baterii i 3000 cykli ładowania. Klasyczne akumulatory ołowiowe mają zaledwie 30Wh i 500 cykli ładowania, a więc są trzykrotnie cięższe i 6-krotnie mniej trwałe. Mimo posiadania na pokładzie akumulatorów o wadze 330kg, samochód jest tylko 170 kg cięższy od oryginału.
   


audi2 audi7


Autem jeździ się naprawdę fajnie - cicho. W środku, jazda jest spokojna i komfortowa. Auto idealnie sprawdza się w mieście i na drogach lokalnych. Jeden z naszych pracowników robi tym autem 140km dziennie dojeżdżając do pracy. Koszt pokonania 100km przy obecnych cenach prądu wynosi 6,50 zł. Jest to pięciokrotnie taniej niż samochodem spalinowym.

 

TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu