producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Użytkownicy Windows XP od 1 lipca 2017 nie wyślą e-deklaracji i JPK

Użytkownicy Windows XP od 1 lipca 2017 nie wyślą e-deklaracji i JPK

23.05.2017

Użytkownicy systemów Windows XP oraz Windows Vista utracą od 1 lipca 2017 roku możliwość wysyłki e-Deklaracji oraz plików JPK.

Jak informuje na swoich stronach Ministerstwo Finansów, użytkownicy starszych, nie wspieranych systemów Windows XP oraz Windows Vista utracą możliwość składania e-Deklaracji oraz plików JPK na komputerach z w/w systemami. Zmiana wynika z wprowadzenia przez Ministerstwo Finansów wyższego protokołu komunikacyjnego.
O szczegółach więcej na stronach Ministerstwa Finansów

Dla Użytkowników korzystających w dalszym ciągu z w/w systemów konieczne stanie się przejście na wspierane przez Microsoft systemy operacyjne Windows 7, 8 lub 10.

Przypominamy jednocześnie, że od 1 stycznia 2018 obowiązek elektronicznego składania JPK-VAT oraz e-deklaracji VAT-7 obejmie wszystkich podatników podatku VAT.
Obsługa JPK-VAT oraz najnowsze e-deklaracje podatkowe dostępne są na wersjach 10 programów R2fk, R2księga oraz R2faktury.TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu