producent oprogramowania

  • Polski
  • English

Szukaj

Jesteś tutaj:  »   »   » Wykorzystaj moduł grupowego planowania czasu pracy

Wykorzystaj moduł grupowego planowania czasu pracy

14.12.2011

Jeśli w systemie R2płatnikPRO lub R2płatnikSBO rejestrujesz godziny wejścia/wyjścia (moduł RCP) to skorzystaj z nowej funkcjonalności, umożliwiającej grupowe planowanie czasu pracy. Moduł ten może w niektórych przypadkach znacznie ułatwić i przyspieszyć rozliczanie czasu pracy.

Moduł planowania pracy umożliwia w czytelny sposób grupowe rozplanowanie czasu pracy. W zależności od potrzeb moduł tem możemy wykorzystać na dwa sposoby:

  1. Rozplanowanie nominalnego czasu pracy - zgodnie z normami czasu pracy ustalamy dla całej grupy pracowników nominalny czas pracy. Jest to przydatne podczas pracy zmianowej oraz innych prac, których ramy czasowe można przewidzieć. W przypadku trzymania się planu nie ma przekroczonych norm czasu pracy i nie potrzeba wypłacać nadgodzin.

  2. Rozplanowanie czasu pracy niezależnie od nominału - dla grupy pracowników ustalamy z wyprzedzeniem czasowe ramy pracy, mając na uwadze planowane zadania do wykonania. Na podstawie planu wypełniamy później czas przepracowany i wypłacamy ewentualne nadgodziny, w przypadku przekroczenia norm czasu pracy.

Grupowe rozplanowanie czasu pracy umożliwia funkcja menu głównego Okna - Plan pracy. Dobrze jest wcześniej zaktualizować pomoc kontekstową (menu Pomoc - Aktualizacja pomocy), wtedy "pod F1" w oknie planu pracy znajdziemy pełny opis funkcjonalności.
TRASKO - INWEST Sp. z o.o. w OstrzeszowieGrupa DR. SCHNEIDER POLSKA w Jeleniej GórzeI.O. VENEZIA w WarszawieSzpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w TrzebnicyBiuro Rachunkowe VERUM s.c. we WrocławiuTechnologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w ŁozienicyPolskie Sieci Energetyczne WSCHÓD Sp. z o.o. w RadomiuZakład Produkcji Spożywczej DIJO w ZabrodziuG.EN. GAZ ENERGIA S.A. w PoznaniuTeatr Muzyczny CAPITOL we Wrocławiu