import z r2faktury

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
user
Posty: 30
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

import z r2faktury

Post autor: user » wt, 11 października 2011 10:59

Może byście w końcu przestali mieszać z importem/eksportem, albo chociaż dokładnie opisywali co zmieniacie? Korzystam z tej opcji generując liste FV z mojego programu i drugi raz spotkałem się z tym że najnowsza wersja r2księga nie czyta mojego pliku eksportu (program wisi, cpu 100%, żadnego komunikatu). Musiałem cofnąć się do 3.08.7 i z tą wersją działa.

Po ew. upgradzie znowu będę musiał tracić parę godzin, żeby zgadnąć, którą literkę trzeba zmienić, żeby z powrotem działało. Odechciewa się przedłużać abonamentu, bo skoro nowa wersja nie będzie działać to po co za nią płacić?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 11 października 2011 11:40

Opisujemy tak dokładnie jak to możliwe, np. w historii aktualizacji. Oprócz tego przy pobieraniu aktualizacji programu warto zaznaczyć pobieranie aktualizacji instrukcji obsługi, w której znajdzie się zawsze to czego nie udało się zmieścić w opisie aktualizacji programu.
I na koniec jest jeszcze załącznik przedstawiający specyfikację importu danych z programu R2Faktury, również aktualizowany w trakcie pobierania nowszej wersji instrukcji obsługi.
W ostateczności zostaje również kontakt telefoniczny z serwisem, tel. (71) 37-71-202.
user
Posty: 30
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: user » pn, 09 stycznia 2012 19:09

No nie za bardzo. W historii aktualizacji są tylko lakoniczne wzmianki, a specyfikacja jest w dużej części nieaktualna. Np. doszły pola W, S i B, które w specyfikacji są oznaczone jako nieużywane (zresztą tak opisanych pól jest więcej - np. pole "n", które jest używane od dawna). Co gorsza program zamiast wypluwać błąd potrafi się po prostu zawiesić, po czym trzeba go ubijać z menagera zadań.
Mam oczywiście aktualną wersję helpa jak i programu...
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 10 stycznia 2012 8:59

pole "B" co prawda jest opisane w instrukcji, ale, jeśli chodzi o pozostałe, postaramy się na bieżąco dodawać opis gdy będą zachodzić zmiany
user
Posty: 30
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: user » wt, 10 stycznia 2012 10:36

W mojej specyfikacji nawet "B" jest opisane jako nieużywane:
IPz j.w. tylko dotyczy faktury zakupu czyli PZ (I)
W nieuĪywane (I)
R nieuĪywane (I)
S nieuĪywane (I)
B nieuĪywane (I)
TZ typ zaliczki (opcjonalnie)
...
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 10 stycznia 2012 12:26

"B" dotyczy kont księgowych i znajduje zastosowanie w programie R2FK
stąd możliwy brak w opisie specyfikacji w programie R2Księga
ODPOWIEDZ