Wydruk świadectwa pracy

Rozliczenia końcowe

Po zakończeniu umowy możemy wydrukować dla pracownika świadectwo pracy. Stojąc na zakończonej umowie wciskamy F2 i wybieramy Świadectwo pracy.

UWAGA. Świadectwo pracy możemy wydrukować dopiero po zakończeniu umowy, dotyczy to również umów na czas określony.

Dane zebrane na świadectwie pracy dotyczą aktualnego zatrudnienia. Możemy dołączyć dane z poprzednich okresów zatrudnienia, zaznaczając w historii zatrudnienia Wspólne świadectwo pracy (może dotyczyć to również zatrudnień przeniesionych do historii).

Przed wydrukiem możemy wprowadzić dodatkowe informacje uzupełniające, drukowane na świadectwie. Wpisujemy je w zakończeniu umowy.

Okres pracy w szczególnych warunkach ujęty zostanie, jeśli w umowie o pracę określiliśmy pracę w szczególnych warunkach (na zakładce Inne).

Wyjaśnienie szczególnych danych drukowanych na świadectwie:

Fakt wydruku świadectwa pracy może zostać zaewidencjonowany w dzienniku wydruków - patrz Dziennik.

Mamy również możliwość załączenia wydanego pracownikowi świadectwa pracy, co umożliwi nam później szybki wgląd do oryginału - patrz Teczka pracownika.

Dla umów na okres próbny oraz czas określony możemy wydrukować świadectwo pracy częściowe. Stojąc na konkretnej umowie wciskamy F2 i wybieramy Świadectwo pracy częściowe.

Dla pracownika zatrudnionego po grudniu 2018 r. czyli dla którego okres przechowywania dokumentacji wynosi 10 lat, należy załączać informację o okresach przechowywania dokumentacji pracowniczej, trybie jej odbioru przez pracownika oraz jej zniszczeniu w przypadku upływu okresu przechowywania i nieodebrania jej przez pracownika. Stojąc na zakończonej umowie wciskamy F2 i wybieramy Informacja do świadectwa pracy.